برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

همیشه خرید یا سرپرستی و نگهداری ساده سگ مهم نیست. نکات مهمی است که در نگهداری سگ باید رعایت کنیم. در این مقاله به 39 مورد از نکات مهم که باید رعایت شود میپردازیم.با اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog همراه باشید.

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

1- یکی از اشتباهات این است که کاشت میکروچیپ را جدی نمیگیرند. کاشت میکروچیپ یکی از ضروریات زندگی سگ است که بسیاری از افراد آن را جدی نمی گیرند. داشتن میکروچیپ به شما کمک میکند در صورتی که سگ دزدیده یا گم شود به راحتی آن را پیدا کنید.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

 

 

 

مقاله ما را در مورد میکروچیپ در اینجا بخوانید.

 

 

2- اشتباه بعدی رها کردن بند قلاده سگ در مقابل بقیه سگ ها است. برخی از سگها هنگام مواجه شدن با حیوانات دیگر عکس العمل خاصی از خود نشان نمیدهند ، اما بسیاری از آنها اینگونه نیستند ، و رها کردن بند قلاده سگ در همچین مواقعی اصلا کار پسندیده ای نیست و در بعضی مواقع فاجعه برانگیز است. همیشه و تحت هر شرایطی باید بتوانید سگ را کنترل کنید و برای این کار بند قلاده کمک زیادی به شما میکند.

 

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

3- تغذیه کردن سگ از غذای خودمان یکی دیگر از اشتباهات بزرگ است. بعضی از مواد خوراکی که ما مصرف میکنیم برای سگ ها مضر است ، مثل : نمک ، ادویه ، فلفل ، زردچوبه و… بهتر است که از غذا خشک برای تغذیه ی سگ استفاده بکنید. با این کار هم مواد مورد نیاز بدنش بصورت بالانس شده به او خواهد رسید و در اینده دچار بیماری های دیگر نخواهند شد. اصلی ترین مشکلی که در اثر خوردن غذای انشانی برای سگ ایجاد میشود حساسیت های غذایی است. لذا این مسئله بسیار مهم است که اگر قرار است به سگ غذای خانگی بدهید باید شرایط خاصی را رعایت کنید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

4- چهارمین اشتباهی که میتوان در بسیاری از خانه ها دید، نگهداری از گلهای ممنوعه و خطرناک برای سگ ها است. گل داودی و لاله ها همه شکوفه های زیبایی هستند اما برای سگ ها نیز سمی هستند. بسیاری از زیبایی های طبیعت عوارض ضیان باری دارد که از مشکلات معده گرفته تا مرگ . شاید بگویید که سگ من باهوش است و گل ها را نمیخورد ولی هر ساله تعداد زیادی از این نوع مسمومیت داشتیم که منجر به مرگ سگ شده است.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

 

لیست گل و گیاهان بی خطر برای سگ را در اینجا بخوانید.

 

 

 

5- بزرگترین اشتباه این است که زمانی که شرایط و امادگی پذیرش سگ را نداریم، اقدام به آوردن سگ به خانه کنیم. فقط تنها دوست داشتن سگ به این معنا نیست که شما واجد شرایط برای نگهداری سگ هستید. موارد زیادی را باید در نظر بگیرید، مراقبت از سگ فقط تغذیه و پیاده روی نیست. هم از لحاظ هزینه، هم از لحاظ روحیات و شرایط زندگی باید حتما امادگی نگهداری از سگ را داشته باشیم. همچنین در اولین باری که قرار است از سگ نگهداری کنید، نژاد آن سگ تاثیر بسزایی دارد.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

6- اگر سگ را به پیاده روی نمیبرید هم اشتباه بزرگی میکنید و هم ظلم بزرگی در حق سگ میکنید. پیاده روی روزانه را یک کار ضروری است که حتما باید تکرار شود. شما بعنوان سرپرست سگ موظفید انرژی سگ را تخلیه کنید که میتوانید با پیاده روی در فضای باز این کار را به راحتی انجام دهید. این کار باید هر روز و در ساعیت معینی انجام شود. این نظم به داشتن روحیه سالم برای سگ کمک میکند اما اگر به هر دلیلی روزی نتوایند سگ را به پیاده روی ببردی میتوانید از روش های تخلیه انرژی سگ در منزل استفاده کنید.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

7- داد زدن سر سگ و تنبیه فیزیکی و لفظی شدید یکی دیگر از اشتباهات رایج در بین صاحبان سگ است. هنگامی که با عصبانیت با سگ خود رفتار می کنید سگ شما ترسو می شود ، و در آینده از شما فرمان نمی پذیرد و هنگامی که او را صدا میزنید و می گویید که به طرف من بیا ، سگ آن خاطرات تلخ برایش تداعی می شود و بجای اینکه به طرف شما بیاید از شما دور دورتر می شود.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

8-یکی دیگر از اشتباهات این است که قبل از آموزش دادن کامل سگ، در برابر اشتباهات رفتاری سگ او را تنبیه کنیم. مهمترین دلیل برای اینکه سگ فرمان شما را عمل نمیکند یا رفتار اشتباه میکند، این است که آموزش کامل و دقیق ندیده است بنابراین نمیداند در مقابل فرمان و دستور شما و یا در شرایط مختلف چه رفتاری باید از خوش نشان دهد. تنبیه کردن سگ در حالی که نمیداند چه کاری درست و چه کاری غلط است بدترین واکنش ممکن است. پس نمیتوان گفت سگ شما احمق یا کند ذهن است زیرا رفتار نامناسب اغلب نتیجه آموزش ضعیف است.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

9- اجتماعی کردن سگ یکی از مهمترین مسائل در زندگی سگ است اگر از آن غافل شویم اشتباه بزرگی کرده ایم. وقتی سگ ها اجتماعی نشوند ممکن است رفتار های ناپسندی از خود نشان دهد. مثلا با دیدن دیگران پارس کند و با تلاش زیاد سعی کند به سمت فرد برود که این رفتار باعث ترسیدن فرد مقابل می شود. روند اجتماعی شدن باید از همان تولگی شروع شود و این روند تا اخر عمر ادامه دارد و اینگونه نیست که دوره خاصی داشته باشد و پس از آن دیگر نیازی به این کار نباشد.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

10- دعوا کردن سگ هنگام خرابکاری اشتباه بعدی است. دیدن صحنه هایی از خرابکاری کردن سگ مشابه تصویر زیر برای همه ما بسیار سخت و ازار دهنده است اما باید بدانید نمیتوانید با دعوا کردن و داد و بیداد از رخ دادن مجدد این اتفاق جلوگیری کنید. این کار جزو مشکلات رفتاری است که باید با صبر و حوصله و تمرین آن را از بین ببرید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

11- یک اشتباه دیگر این است که تعداد وعده های غذایی سگ در روز بیشتر از نیازش باشد. تعداد وعده های غذایی سگ باید متناسب ب سن او باشد و اگر بیشتر از آن مقداری که باید غذا بخورد ممکن است باعث مشکلات گوارشی یا حتی مدفوع خواری شود. پس حتما و حتما تعداد وعده های غذایی سگ را متاسب با سن او انتخاب کنید.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

12- تکیه کردن به تشویقی خوراکی اشتباه بعدی است. اینکه همیشه و همه جا از تشویقی استفاده کنید باعث میشود که وابستگی سگ به تشویقی خوراکی باشد و درصورتی که فرمانی را بدون تشویقی خوراکی بدهید آن فرمان را اجرا نکند. همشه در حین آموزش باید هم از تشویقی خوراکی و هم اسباب بازی استفاده کنید و به مرور تشویقی را حذف کنید. با این کار میتوایند سگ حرف شنو تری داشته باشید. همچنین نوازش کردن و بکار بردن الفاظ لطیف هم میتواند برای سگ یک تشویقی محسوب شود همانطور که یک اسباب بازی بکش بکش میتواند او را هیجان زده کند.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

13- یکی دیگر از استباهات رایج، تقویت رفتار های اشتباه سگ بطور ناخواسته و سهوی است. وقتی توله سگ با اشتیاق دست شما و یا یک دمپایی را گازهای کوچک میزند شاید این کار بنظر شما بانمک و جالب جلوه کند و در برابر این کارش بخندید یا احساسات خود را بروز دهید اما باید بدانید که این کار مصداق بارز تقویت رفتار اشتباه بطور سهوی است. شما ناخواسته یک رفتار اشتباه را در سگ تایید کرده اید و این در اینده تبدیل به یک مشکل رفتاری خواهد شد و خب طبیعتا برطرف کردن آن هم زمان و هم حوصله زیادی میطلبد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لیست گل و گیاهان خطرناک برای سگ را در اینجا بخوانید.

 

 

 

 

14- اشتباه دیگر بیرون بردن سگ بدون بند و قلاده و همچنین آموزش ندادن سگ برای پیاده روی با بند است. یکی از بدترین کارهایی که ممکن است شما را به دردسر بزرگی بیندازد این است که سگ را بدون بند قلاده به پیاده روی ببرید. مخصوصا سگ هایی که فرمان پذیری کمی دارند و یا روی حرکت اشیا روی زمین مثلا گربه و یا حتی یک برگ، حساس هستند. با این کار هم خود را به دردسر میاندازید و هم ممکن است در مواقعی جان سگ به خطر بیفتد. پس بهترین کار این است که سگ را آموزش دهید.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

15- اشتباه بعدی این است که سگ های خود را وابسته خود میکنند. درست است که سگ ها موجودات با وفایی هستند و صاحب خود را بسیار دوست میدارند اما باید بدانید که آنها میتوانند از پس بسیاری از کارهایشان بر بیایند و نیازی نیست کاری را بیشان انجام دهید. سگ ها وقتی به بلوغ میرسند به اندازه یک کودک دو ساله درک و فهم دارند و قدرت تجزیه و تحلیل بسیاری از مسائل را دارند پس باید اجازه دهید یک سری از کارهایشان را خودشان انجام دهند. مثلا به محض اینکه توپ آنها زیر مبل رفت فورا بخاطر دلسوزی نباید توپ را در بیاورید و به او بدهید. اجازه دهید خودش با مسئله روبرو شود و راهی برای بیرون آوردن توپ پیدا کند.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

16- استفاده بیش از اندازه از شوینده ها و مواد پاک کننده محیط اشتباه بسیار رایج است که اغلب افراد آن را مرتکب میشوند. بسیاری از شوینده ها برای سگ ها مضر هستند مخصوصا آن دسته از شوینده ها که در مواد تشکیل دهنده آنها آمونیاک وجود دارد. همچنین وایتکس یکی از محصولات پر مصرف در منازل است که به شدت برای سگ ها سمی است و در صورتی که سگ ها با آن در تماس باشند هم پوست را تحت تاثیر قرار میدهد و هم دستگاه تنفسی را. علاوه بر آن ممکن است سگ روی سطوح راه برود وبرای کف  دست و پای او مشکل ساز شود. از طرفی چون سگ از این شرایط ازار میبیند بطور غریزی آن محل را لیس میزند و این مواد وارد بدن سگ خواهد شد و به شدت او را مسموم میکند. بهترین گزینه برای تمیز کردن محیطی که سگ در آن جا زندگی میکند استفاده از محلول آب و نمک و آب  و جوش شیرین است زیرا کم خطر ترین مواد پاک کننده محسوب میشود.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

17- استفاده کردن از کلمات مختلف برای یک فرمان یکسان اشتباه دیگری است که اغلب انجام میدهیم. سگ ها معانی کلمات را نمیدانند پس بنابراین نمیتوانند کلمات مترادف را پیدا و درک کنند. همیشه سعی کنید از یک کلمه برای یک فرمان خاص استفاده کنید تا سگ سریعتر فرمان را یاد بگیرد و به طبع وقتی آن فرمان را از دهان شما شنید  زودتر هم آن را انجام دهد.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

18- اگر شما هم وقتی سگتان میترسد، او را در آغوش میگیرید اشتباه بزرگی میکنید. سگ ها در طول زندگی خود حس های زیادی را تجربه میکنند که یکی از آنها احساس ترس است. تصور کنید کودک شما از چیزی ترسیده باشد واکنش شما در آن لحظه این است که او را در اغوش بگیرید و با استفاده از کلمات او را دلداری بدهید. اما این کار در مورد سگ ها اشتباه محض است زیرا سگ ها دقیقا مثل انسانها فکر نمیکنند و احساساتشان نیز متفاوت است. اگر با سگ نیز چنین رفتاری داشته باشید سگ تصور میکند ترسیدن و زوزه کشیدن یا واق زدن هنگامی که میترسد کار درستی است و شما بابت آن کار او را تشویق میکنید. بهترین رفتار در این موقع این است که اجازه دهید سگ خودش با ان موضوع ترسناک مواجه شود و با ان کنار بیاید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

19- تکیه کردن بر تشویقی های فلورایدی برای تمیزکردن دندان سگ، بجای استفاده از مسواک زدن. همانطور که شما هیچوقت از آجیل و تنقلات به جای مسواک برای تمیز کردن دندان ها استفاده نمیکنید، در سگ ها هم همینطور است و تشویقی های فلورایدی نمیتواند جای مسواک را برای دندان های سگ بگیرد. برای سگ ها بعد از تکمیل شدن دندان های دائمی باید هر دو الی سه روز یکبار دندان هایش را مسواک کنید تا سلامت دهان و دندان او را تضمین کنید.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

20- تنبیه کردن در زمان نامناسب هم یکی از اشتباهات رایج است. باید بدانید که تنبیه کردن فقط بلافاصله بعد از انجام رفتار اشتباه توسط سگ باید صورت بگیرد. اگر بین کار اشتباه و تنبیه وقفه بیفتد نه تنها تنبیه اثر خود را از دست میدهد بلکه سگ را نیز دچار تردید و تشویش خواهد کرد زیرا نمیداند و به یاد نمی اورد که بابت چه کاری تنبیه شده است.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

21- تنها گذاشتن سگ در ماشین در هوای گرم حتی برای یک دقیقه میتواند اشتباه شما را تبدیل به یک فاجعه جبران ناپذیر تبدیل کند. طاقت سگ ها در مقابل گرمای زیاد و محبوس ماندن در ماشین خیلی خیلی کم است. حتی ممکن است در اثر گرمازدگی بمیرد پس همیشه به این موضوع توجه ویژه داشته باشید و اگر جایی میروید که نمیتوانید سگ را با خودتان از ماشین پیاده کنید به هیچ عنوان او را با خودتان نبرید.

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

22- پیاده روی در یک روز گرم تابستانی هم اشتباه است. سگ ها به پیاده روی روزانه نیاز دارند اما اگر در یک روز گرم به پیاده روی ببرید در حق او طلم کرده اید. زیرا کف دست و پای سگ پوست نازکی دارد و خیلی زود اسیب میبیند. همانطور که شما برای راه رفتن نیاز به کفش دارید سگ ها هم برای راه رفتن در سطح داغ زمین باید کفش داشته باشند. اگر برای سگ خود کفش تهیه نکرده اید به هیچ عنوان در تایم گرم روز به پیاده روی نبرید. سعی کنید خنک ترین تایم روز را برای پیاده روی انتخاب کنید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dogاشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

23- اشتباه پر تکراری که اغلب افراد انجام میدهند این است که به بهداشت دوره ای و منظم سگشان پایبند نیستند. در این مورد میتوان به کوتاهی ناخن و مو اشاره کرد. کوتاهی ناخن و کوتاه کردن موهای بین پد های کف درست و پا  بسیار حائز اهمیت است زیرا این کار به سگ کم میکند تا راحت تر روی زمین راه برود و روی سطوح مخصوصا سرامیک لیز نخورد. برای اینکه بدانید چه زمانی باید ناخن سگ را کوتاه کنید باید به راه رفتن سگ روی سطوح سرامیکی دقت کنید. درصورتی که هنگام راه رفتن صدای خوردن ناخن های سگ به گوشتان برسد باید ناخن هایش را کوتاه کنید. برای این کار بهتر است حتما از یک فرد مطمئن کمک بگیرید زیرا اگر در کوتاه کردن ناخن اشتباه کنید ممکن است رگهای خونی موجود در ناخن اسیب ببیند و مشکل ساز شود.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

24- اگر سگ در حال جویدن دمپایی سات و شما دمپایی را از او میگیرید و بلافاصله به او اسباب بازی جویدنی میدهید در اشتباهید. درست است که باید از خرابکاری کردن او جلوگیری کنید اما اگر بلافاصله بعد از اینکه کار اشتباهی انجام میدهد، آن وسیله را با یک اسباب بازی عوض کنید سگ به اشتباه برداشت میکند که کارش درست بوده و الان بابت آن کار تشویقی گرفته است. حتما و حتما باید در این شرایط واکنش صحیح داشته باشید. بهترین و صحیح ترین واکنش این است که سگ را صدا بزنید تا توجه سگ به شما جلب شود. بعد به او فرمان بدهید تا نزد شما بیاید و بعد چند فرمان دیگر مثل بسین، بخواب، بچرخ و … به او بدهید و بعد از اینکه انجام داد به او تشویقی خوراکی و یا اسباب بازی بدهید تا حواس او را از کار اشتباهی که انجام میداده پرت شود. در همین حین از یکی از افراد خانواده بخواهید تا آن وسیله را از محیط بردارد تا دوباره حواس سگ به آن معطوف نگردد.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

25- مراقبت های متناسب با سن سگ را انجام نمیدهیم. یک مثال ساده که میتوان برای این مورد زد این است که هر سگ با توجه به سنش باید غذای متناسب بخورد که شامل پاپی، جونیور، ادالت و سنیور میشود. پس از تکمیل شدن دندان های دائمی مرتبا باید دندان هایش را مسواک زد. در دوران تولگی از ویتامین ها و مکمل هایی که به رشد و تقویت مفاصل و ندان ها و… کمک میکند استفاده کرد. د رهر مرحله از زندگی سگ باید حتما مراقبت های متناسب با سنش انجاتام شود.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dogاشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

26- استفاده از قلاده های آموزشی برای سگ هایی که هنگام پیاده روی قلاده را میکشند. این قلاده ها صرفا برای اموزش هستند و باید طرز کار و استفاده از آن را بدانید و بهتر است زیر نظر یک مربی از ان استفاده شود در غیر این صورت ممکن است به دلیل استفاده نادرست از آن باعث اسیب رسیدن به مهره های گردن و دستگاه تنفسی سگ شود. اگر سگ شما قلاده را میکشد اول باید به خوبی اموزش ببیند و درصورتی که آموزش ندیده باید از قلاده های کتفی هنگام پیاده روی استفاده کنید تا منجر به اسیب به بدن سگ نشود. استفاده از قلاده های استاندارد کمک بسزایی به شما خواهد کرد زیرا هم بصورت گردنی  و هم بصورت کتفی قابل استفاده است.

 

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

27- پیاده روی در محل هایی که جو موشی روییده است. جو موشی یکی از گیاهان خودرو است که در بسیاری از محل ها میروید اما باید بدانید این گیاه به شدت برای سگ ها خطر ناک است زیرا ممکن است از گوشه چشم سگ ها به داخل چشم فرو برود و یا با فرو رفتن در بینی سگ مشکل ساز شود.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

28-  اگر شما هم برای خانه خود قانون گذاری نکرده اید اشتباه بزرگی کرده اید. وقتی با سگ ها در یک خانه زندگی میکنید حتما باید قوانین آنجا را به سگ یاد بدهید. زیرا سگ نمیداند که چه کاری را باید انجام بدهد و چه کاری را نباید انجام بدهد و این شما هستید که باید این قوانین را به او یاد بدهید. یکی از قوانین میتواند این باشد که سگ به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی اجازه ورود به اتاق خواب را ندارد. پس دانستید که قدم اول قانون گذاری است و قدم دوم هم این است که به آن قانونی که وضع کرده اید پایبند باشید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dogاشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

29- اگر برای متوقف کردن واق زدن سگتان، سر او داد میزنید اشتباه بزرگی میکنید. هنگامی که سر سگ داد میزنید درواقع قصد دارید او را ساکت کنید اما برداشت سگ از این کار شما این است که دارید با او همراهی میکنید و قرار است هردو با هم سر و صدا کنید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

30- اشتباهی که ممکن است حتی شما هم آن را مرتکب شوید این است که در آموزش سگتان خیلی زود تسلیم و نا امید شوید. آموزش سگ به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد و اگر قرار باشد در آموزش سگتان خیلی زود تسلیم و نا امید شوید هیچوقت نمیتوانید سگتان را آموزش دهید. آموزش سگ هیچوقت یک شبه اتفاق نمی افتد.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

31- این فکر که سگ با جویدن کفش و مبلمان و خرابکاری کردن در خانه ویا حتی ادرار کردن روی فرش موقعی که شما در منزل نیستید میخواهند با شما لجبازی کنند کاملا اشتباه است. این کارها فقط هنگامی از سگ سر میزند که از نبودن شما استرس و وحشت دارند. آنها از اینکه در منزل تنها هستند و احتمالا دچار اضطراب جدایی هستند میترسند و باعث میشود بخواهند با این قبیل کارها از استرس خود کم کنند. همانطور که انسان ها در هنگامی که دچار استرس میشوند ناخن خود را میجوند.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dogاشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

32- اگر فکر میکنید سگ بالغ شما باید همان رفتارها و خلقیات دوره تولگی اش را داشته باشد، اشتباه میکنید. همه سگ ها در مراحل مختلف زندگی‌شان خلق و خوی متفاوت دارند. ممکن است سگ شما در دوره تولگی از بازی یا غذای خاصی خوشش بیاید اما وقتی به بلوغ رسید علاقه ای به آن نشان ندهد. پس با توجه به اینکه سگ ها همواره در حال تغییر و تحول هستند همیشه باید در حال کشف روحیات جدید او باشید تا بتوانید در کنار هم به راحتی زندگی کنید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

33- اشتباه دیگر این است که ناخواسته به سگ یاد میدهید برای غذا واق واق کند. اغلب سگ های شکمو وقتی ظرف غذای خود را پر از غذا میبینند و یا در دستان صاحب خود تشویقی میبینند هیجان زده میشوند و میخواهند هرچه زودتر به آن خوراکی دست پیداکنند و به همین منظور واق واق میکنند. در این حالت اگر شما در واکنش به واق واق کردن او فورا خوراکی را به او بدهید تا او را ساکت کنید سگ برداشت میکند که هرموقع چیزی بخواهد باید واق واق کند تا زودتر به ان دست پیدا کند.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

 

 

34- اشتباه بعدی این است که به سگ و یک کودک همزمان برای پیاده روی اعتماد کنید. سگ ها هرچند هم نژاد کوچک باشد باز هم از یک کودک قوی تر است و ممکن است با کشیدن قلاده یا هر کار دیگری به کودک صدمه بزند. توجه داشته باشید هنگام پیاده روی حتما یک فرد بالای 16 سال همراه کودک حضور داشته باشد.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dogاشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

 

 

35-اینکه به سگ اجازه دهید به سمت افراد غریبه برود و بخواهد با بو کشیدن و دور افراد چرخیدن با آنها اشنا شود اشتباه بزرگی است. زیرا افراد ممکن از این کار سگ ها بترسند و واکنش های ناخود آگاه نشان دهند. در این شرایط اگر سگ احساس خطر کند و واکنش نشان دهد ممکن است فاجعه بار بیاید. حتما و حتما همیشه در مواجه با افراد غریبه حتما قلاده سگ خود را نگه دارید و قبل از اینکه سگ به سمتشان برود حتما از آنها اجازه بگیرید.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

36- به پارک بردن توله های با سن پایین هم خطرناک و هم اشتباه است. بدن توله سگ ها در سن پایین مقاوت بالایی در مقابل بیماری ها ندارد و ممکن است فورا بیمار شود. برای اینکه بتواند توله سگ را به محیط بیرون از خانه و یا پارک ببرید حتما باید بالای 16 هفته سن داشته باشند. بیرون بردن توله سگ های بین 6 تا 16 هفته به بیرون از خانه ریسک بزرگی است.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

37- در این شماره میخواهیم با شما در مورد یک اشتباه شایع آموزشی صحبت کنیم. احتمالا تا کنون این مسئله به گوشتان خوره است که وقتی سگ در محل اشتباه ادرار یا مدفوع کرد بینی سگ را به ان قسمت نزدیک کنید و با لحن بد و گاها بصورت فیزیکی با زدن روزنامه به پهلوی سگ او را تنبیه کنید. این کار منسوخ شده و نتها هیچ نتیجه مثبتی نمیگیرید حتی ممکن است در اینده این رفتار شدت بیشتری داشته باشد و تعداد دفعاتی که سگ در جای اشتباه دستشویی میکند بیشتر شود.

 

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dogاشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

38- استفاده از قلاده های شوکر ضد پارس براای سگ ها نیز یک اشتباه بزرگ است. این قلاده ها صدمات جبران ناپذیر روحی، عاطفی و جسمی به سگ وارد میکند و استفاده از انکاملا بی رحمانه است و اصلا اخلاقی نیست. از طرفی بعد از مدتی سگ به درد عادت میکند و این قلاده اثر خود را از دست میدهد. بسیاری از سگ هایی که از قلاده شوکر استفاده میکنند افسرده میشوند.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

39- استفاده از کمربند ایمنی برای سگ ها هنگام ماشین سواری ضروری است اگر آن را نادیده میگیرید اشتباه میکنید. سگ ها موجودات کنجکاوی هستند و میتوانند باعث حواس پرتی شما هم بشوند از طرفی ممکن است درصورتی که حادثه ای اتفاق بیفتد سگ به جلو پرتاب شود و اسیب جدی ببیند. حتما هنگام ماشین سواری از کمربند ایمنی مخصوص قلاده های سگ استفاده کنید.

 

 

 

اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog

 

 

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله اشتباهات رایج سرپرستان سگ wrong with Dog ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا