برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

برای شستشوی سگ از چه شامپویی باید استفاده کنیم؟ آیا از شامپوی انسانی میتوان استفاده کرد؟ با مقاله بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog همراه باشید.

 

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

افراد همواره فکر می کنند که می توانند از شامپو های انسانی برای شست و شوی سگ های خود استفاده کنند و این موضوع برای آن ها خطری را به وجود نمی آورد. این فکر کاملا غلط می باشد و ما در این مقاله می خواهیم نگاهی دقیق به استفاده شامپوی انسانی برای سگ بی اندازیم.

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dogبررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

آیا می توان از شامپوی انسانی برای سگ استفاده کرد؟

شستن سگ با شامپوی انسانی کاری است که بسیاری از افراد تا به امروز ممکن است این کار را انجام داده باشند اما باید بدانید که این کار باعث می شود تا در گذر زمان مشکلاتی برای سگ شما به وجود بیاید. شامپو انسانی با توجه به ph موی انسان ساخته شده است، نه موی سگ!

موی انسان به مراتب بسیار متفاوت تر از موی سگ می باشد. چربی موی انسان نیز بسیار بیشتر از موی سگ است و شامپو ها با توجه به چربی مو انسان ساخته می شود نه حیوان. پس به هیچ عنوان توصیه نمی شود که از شامپوی انسانی برای شست و شو سگ ها استفاده کنید.

 

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

مضرات شامپوی انسانی برای سگ چیست؟

شامپو معمولی برای ما اگر روی سگ امتحان شود خطرات و مضرات بسیاری را با خود به همراه دارد. اگر با این خطرات تا به امروز آشنا نیستید، با ما در این قسمت همراه باشید تا یک به یک به این موارد اشاره کنیم.

خشک کردن پوست

ph شامپو انسانی با توجه به چربی پوست انسان ساخته شده است و این چربی نسبت به پوست سگ بسیار بیشتر می باشد. پس استفاده از شامپو انسانی برای سگ باعث خشکی پوست او می شود.

به وجود آوردن خارش

شوینده های انسانی می تواند خارش های بسیاری را برای سگ به وجود آورد. رایحه هایی که برای بوی این شامپو ها در روند تولید آن ها استفاده می شود و هم چنین مواردی مثل رنگ های مصنوعی که در آن ها قرار دارد، باعث بروز آلرژی در سگ و خارش در نقاط مختلف بدن او می شود.

گره خوردن موها

شامپوهای انسانی موها را به شدت خشک می کند. این خشک شدن باعث می شود تا موهای سگ ها بسیار در هم گره بخورند. این گره خوردگی باعث می شود تا به هنگام آراستن مشکلات بسیاری برای سگ ها به وجود بیاید.

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dogبررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

آیا تنها یک بار استفاده از شامپوی انسانی برای سگ خطر دارد؟

استفاده از شوینده های انسانی برای سگ مضر می باشد حال می خواهد این استفاده برای یک بار باشد یا برای چندین بار. به صورت کلی، این شامپو می تواند روند عادی زندگی پوست و موی این حیوان را مختل کند پس حدالامکان استفاده از شوینده انسانی به هیچ وجه توصیه نمی شود، مگر این که وضعیت بسیار وخیم باشد و مشکلی که برای سگ به وجود آمده باشد، باعث مرگ او شود. در این مواقع به صورت استثنا می توان از شوینده های انسانی برای سگ استفاده کرد.

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

برای دیدن مقاله بیماری دیستمپر سگ اینجا کلیک کنید

تفاوت شامپوی انسانی و شامپویی که برای سگ استفاده می کنیم چیست؟

شامپو انسانی مناسب برای موهای انسان ساخته شده است زیرا موی انسان ذاتا احتیاج به یک ph منظم دارد. این ph در شونیده انسان با شوینده سگ ها متفاوت است. از سوی دیگر در شامپو انسانی ممکن است از نرم کننده نیز استفاده شود. این نرم کننده می تواند در صورت استفاده برای سگ، موهای او را به شدت آسیپ پذیر کند. رایحه هایی که در شامپو انسانی استفاده می شود نیز بسیار متفاوت تر از رایحه های شامپو حیوانی می باشد. رایحه های شوینده انسانی، ممکن است برای سگ ایجاد حساسیت کند.

 

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dogبررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

 

آیا می توانیم از شامپوی انسانی کودک برای سگ استفاده کنیم؟

این سوال دارای جنبه های مختلفی است اما می توان به طور کلی گفت شامپو بچه برای سگ ضرری ندارد. پوست بچه بسیار حساس می باشد و به همین دلیل شامپو هایی که برای آن ها ساخته می شود، پی اچ پایینی دارند. برای این است که می گویند می توانید از شامپو بچه هایی که پی اچ آن ها بسیار پایین می باشد، برای شست و شو سگ هایتان به راحتی استفاده کنید.

 

بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog

 

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله بررسی شامپوی انسانی برای سگ Shampoo Dog ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا