برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtleبررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

نحوه جلوگیری از سالمونلا در لاک پشت ها

آشنایی با نحوه جلوگیری از سالمونلا در لاک پشت ها از آنجا اهمیت پیدا می کند که این مفهوم جدیدی نیست. بیشتر لاک پشت ها در معرض خطر جدی بیماری نیستند، اما همه افراد باید اقدامات اساسی را انجام دهند تا احتمال ابتلا به عفونت را کاهش دهند. رعایت بهداشت فردی، کلید حفظ ایمنی و سلامتی شما، خانواده و لاک پشت شماست.

لاک پشت ها معمولاً باکتری های سالمونلا را در سطح خارجی پوست و پوسته خود حمل می کنند. خزندگان مانند اژدهای ریش دار و گاکو نیز می توانند افراد را به سالمونلا آلوده کنند. این موجودات کوچک چشم شیشه ای ممکن است زیبا و بی ضرر به نظر برسند، اما لاک پشت های کوچک و خزندگان مانند اژدهای ریش دار و گاکو می توانند افراد را به شدت بیمار کنند.

انسان ها ممکن است در صورت تماس با حیوانات زیر به باکتری سالمونلا آلوده شوند:

 • لاک پشت یا خزندگان دیگر (مارمولک، مار)
 • دوزیستان (قورباغه ها، سمندرها، نیوتن ها)
 • زیستگاه خزندگان یا دوزیستان، مانند قفس، مخازن و آکواریوم ها

سالمونلا می تواند در افراد ایجاد عفونت جدی یا خطرناک کند، حتی اگر این باکتری ها باعث ایجاد بیماری خاص در خزندگان یا دوزیستان نشوند. در ۲۳ فوریه ۲۰۲۱، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، آخرین شیوع لاک پشت های ریز را اعلام کرد که تاکنون باعث ۲۲ بیماری و یک مرگ شده است.

افراد آلوده به سالمونلا گاهی دچار اسهال، تب، درد معده، حالت تهوع، استفراغ و سردرد شوند. علائم معمولاً شش تا ۷۲ ساعت پس از تماس با باکتری ظاهر می شوند و حدود دو تا هفت روز ادامه دارند. بیشتر افراد بدون درمان بهبود می یابند. اما برخی می توانند آنقدر بیمار شوند که بیمار باید در بیمارستان بستری شود.

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با حیوانات اگزوتیک اینجا کلیک کنید

سالمونلا چیست؟

سالمونلا نوعی باکتری است که به عنوان عامل بیماری های دستگاه گوارش شناخته شده است. این نوع باکتری در آب یا مواد غذایی آلوده دیده می شود و هیچ ارتباطی با ماهی آزاد ندارد. برای بسیاری از خزندگان ابتلا به سالمونلا همراه با عدم وجود علائم بالینی بسیار معمول است. سالمونلا بخشی از میکروب های گوارشی طبیعی آنها است.

علائم بالینی در انسان ممکن است شامل حالت تهوع، استفراغ، گرفتگی شکم، اسهال و سایر علائم دستگاه گوارش باشد. اگر شک دارید که به سالمونلوزیس مبتلا هستید، با متخصص گوارش خود تماس بگیرید. علاوه بر آن، دامپزشکان موظفند هرگونه عفونت سالمونلا در انسان را که از حیوانات خانگی به بخشهای بهداشتی ایالتی یا محلی منتقل می شود، گزارش دهند.

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtleبررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

لاک پشت من چگونه به سالمونلا مبتلا شد؟

سالمونلا فقط مخصوص لاک پشت ها یا به طور کلی خزندگان نیست. در واقع باکتری طبیعی دستگاه گوارش بسیاری از خزندگان را تشکیل می دهد. این بیماری در این گونه ها ایجاد نمی شود مگر در موارد شدید. حیوان خانگی شما ممکن است سالمونلا را داشته باشد و حتی نتیجه ازمایش ان منفی باشد در صورتیکه به طور فعال ان را از بین نبرد. بهتر است فرض کنید خزندگان یا دوزیستان ممکن است ناقل سالمونلا باشند.

سالمونلا توسط بسیاری از گونه های دیگر از جمله گربه، سگ، جوندگان و سایر حیوانات خانگی نیز قابل سرایت است. شیوع عفونت های سالمونلا در لاکپشت ها در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد و چندین ایالت و بیش از دوازده نفر را درگیر کرد. سالمونلا همچنین می تواند باعث عفونت در انسان و سایر حیوانات از طریق مواد غذایی آلوده شود. همچنین سالمونلا با غذای جوندگان و دیگر حیوانات خزنده مرتبط بوده است.

خطر ابتلا به سالمونلا واقعی است و باید جدی گرفته شود، با این حال، با کنترل و مراقبت صحیح، می توانید خطر عفونت را به شدت کاهش دهید. اگر شما فردی سالم هستید و یا با افراد سالم زندگی می کنید، احتمالا باز هم در معرض خطر هستید. همانند اکثر بیماری های عفونی، خطر برای افراد بسیار جوان، سالخوردگان و کسانی که از قبل بیمار هستند وجود دارد. (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کنند که خزندگان به هیچ وجه در خانه های دارای افراد در معرض خطر نگهداری نشوند).

 

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

چگونه از عفونت های سالمونلا پیشگیری کنیم؟

وقتی صحبت از نگهداری لاک پشت ها و خزندگان دیگر می شود، باید یک نکته اساسی را بخاطر بسپارید که همیشه دستان خود را بشویید. قبل از دست زدن به خزندگان خانگی و بلافاصله بعد از آن دستان خود را بشویید. لاک پشت خود را نبوسید و لیس نزنید و هنگام مراقبت کودکان از حیوانات خانگی نظارت داشته باشید. اگر کودک شما نمی تواند دهان خود را از حیوان دور نگه دارد، بهتر است تعامل او محدود شود.

ممنوعیت فروش لاک پشت جوجه سراز تخم دراورده در ایالات متحده در ۱۹۷۵ تصویب شد، عمدتا در پاسخ به عفونت سالمونلا در کودکان از لاک پشت حیوان خانگی (که به حدی کوچک بودند که در دهان جا میشدند)، حتی بعد از ان نیز در دسترس بودند.

تمام تجهیزات تمیز کردن لاک پشت خود را از آشپزخانه خارج و مرتباً آن را تمیز کنید. از هیچ یک از تجهیزات لاک پشت خود برای کارهای خانه یا سایر امور مربوط به خزندگان استفاده نکنید. از تجهیزات تمیز کردن لاک پشت برای برای دیگر ابزیان مخصوصا تمیز کردن اکواریوم به کار نبرید.

لاک پشت ها، به خصوص لاک پشت های آبزی، دوست دارند در مخازن و استخرهای خود خراب کاری کنند. از آنجا که سالمونلا در روده آنها قرار دارد، باید مدفوع را به طور صحیح کنترل و دفع کرد. تمیز کردن منظم محفظه برای کاهش خطر ابتلا به سالمونلا بسیار مهم است. تغییرات منظم آب برای لاک پشت های آبزی باید بخشی از نگهداری معمول و منظم شما باشد. برای کار کردن سیفون هیچ شلنگی را مکش نکنید! این کار احتمال تماس شما با سالمونلا را افزایش می دهد. پس از دست زدن به آب مخزن، حتما دستان خود را بشویید و وسایل خود را تمیز کنید.

 

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtleبررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

لاک پشت های بدون سالمونلا

مفهوم لاک پشتهای بدون سالمونلا، که در آن باکتری های سالمونلا از تخم های لاک پشت ریشه کن می شوند، و در نتیجه جوجه بدون سالمونلا خواهد بود، کاربرد دارد. با این حال، مطالعات نشان داده است که در گذشته لاک پشت های بدون سالمونلا ممکن است در نهایت سالمونلا مثبت باشند.

به یاد داشته باشید، یک آزمایش منفی به این معنی نیست که لاک پشت سالمونلا منفی فرض شده است! این فقط به این معنی است که آنها در حال حاضر هیچ باکتری از بین نمی برند. درمان دامپزشکی سالمونلا در لاک پشت های بدون علامت با استفاده از آنتی بیوتیک ناموفق است و تا زمانی که علائم بالینی وجود نداشته باشد و آزمایش کشت و حساسیت انجام نشده باشد، درمان صورت نمی گیرد.

بنابراین، پول خود را برای این گونه های “بدون باکتری” هدر ندهید. ایده خرید لاک پشت های بدون سالمونا تنها حس امنیت کاذب را به نگهدارنده منتقل می کند. حتی اگر لاک پشت سالمونلا مثبت داشته باشید که احتمال ان زیاد است، اگر از لاک پشت خود به خوبی مراقبت کرده و بهداشت اولیه را رعایت کنید، خطر ابتلا به آن کم می شود.

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

چه کسانی در معرض خطرعفونت سالمونلا هستند؟

هر کسی می تواند به عفونت سالمونلا مبتلا شود. اما نوزادان بیشتر در معرض خطر قرار دارند. نوزادان؛ افراد سالمند؛ و افرادی که به دلیل بارداری، سرطان، ایدز، دیابت و سایر بیماری ها، مقاومت طبیعی کمتری در برابر عفونت دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این عفونت قرار می گیرند. همه خزندگان و دوزیستان توانایی ناقل بودن سالمونلا را دارند. اگر كودكان با لاك پشت های كوچك تماس بگیرند، در معرض خطر بیماری شدید قرار می گیرند.

حتی اگر یک لاک پشت کوچک از نظر ظاهری سالم باشد، ممکن است هنوز ناقل سالمونلا بوده و ممکن است کودکان کوچک را بیمار کند و متأسفانه، کودکان ناآگاهانه خود را آلوده می کنند.

بچه ها تمایل دارند لاک پشت های کوچک را در دهان خود بگذارند یا در زیستگاه لاک پشت بازی کنند و سپس انگشتان خود را در دهان خود بگذارند. همچنین، گاهی اوقات زیستگاه های خزندگان در سینک آشپزخانه تمیز می شوند، که این امر می تواند باعث آلودگی مواد غذایی و ظروف غذا شود، حتی می تواند خطر جدی برای کودکان و افراد سالمند باشد.

در صورت نگه داشتن لاک پشت بر روی سطوحی مانند میزهای پیشخوان، رومیزی، کف های برهنه و موکت نیز می توانند به باکتری ها آلوده شوند. باکتری ها ممکن است برای مدت طولانی در آن سطوح زنده بمانند. استفاده صحیح و بهداشتی در جلوگیری از شیوع باکتری و حفظ سلامتی شما و خانواده بسیار مهم است.

 

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtleبررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

نگهداری از لاک پشت به عنوان حیوان خانگی

 • لاک پشت های کوچک یا خزندگان یا دوزیستان دیگر را برای حیوانات خانگی یا هدیه خریداری نکنید.
 • اگر خانواده شما در انتظار فرزند هستند، قبل از ورود نوزاد، هر گونه خزنده یا دوزیستان را از خانه خارج کنید.
 • خزندگان و دوزیستان را با کودکان زیر ۵ سال، افراد مسن یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، در خانه ها نگه ندارید.
 • اجازه ندهید خزندگان یا دوزیستان آزادانه در خانه به خصوص در مناطق آماده سازی غذا پرسه بزنند.
 • آکواریوم یا وسایل دیگر مربوط به حیوانات را در سینک آشپزخانه تمیز نکنید. برای ضدعفونی وان یا مکان دیگری که محل زندگی خزندگان یا دوزیستان تمیز می شود از سفید کننده استفاده کنید.
 • همیشه پس از لمس خزندگان یا دوزیستان، محل نگهداری آن یا هر چیز دیگری (به عنوان مثال غذا) که با حیوان یا محل نگهداری آن تماس پیدا می کند، دستان خود را کاملاً با آب و صابون بشویید.
 • توجه داشته باشید که عفونت سالمونلا می تواند در اثر تماس با خزندگان یا دوزیستان در باغ وحش ها، پارک ها، مراکز نگهداری از کودکان یا مکان های دیگر رخ دهد.
 • مراقب علائم عفونت سالمونلا، مانند اسهال، درد معده، حالت تهوع، استفراغ، تب و سردرد باشید. در صورت مشاهده هر یک از این علائم بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

 

بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle

 

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله بررسی بیماری مشترک سالمونلا در لاک پشت Salmonella Turtle ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا