برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

 چه اطلاعاتی در مورد شترمرغ داریم؟ منشا این پرنده کجاست؟ در مقاله معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich بررسی میکنیم. با ایپتوال همراه باشید.

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

توضیحات کلی شتر مرغ :

شترمرغ ها پرندگان بسیار منحصر به فرد و خارق العاده ای هستند که به عنوان بزرگ ترین پرنده زنده بر روی زمین زندگی می کنند. شتر مرغ که با نام علمی Struthio camelus نیز شناخته می‌ شوند، نوعی پرنده بزرگ و بی پرواز بومی آفریقا هستند که در راستای شتر مرغ سانان قرار گرفته اند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این گونه از پرندگان به عنوان بزرگ ترین پرنده زنده در سرتاسر جهان معرفی شده‌ اند و هم چنین تخم آن ها نیز از سایر پرندگان زنده بسیار بزرگ تر است. به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که شترمرغ ها نسبت به سایر پرندگان بسیار متفاوت و متمایز هستند.

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrichمعرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

سرعت بالا در دویدن :

جالب است که بدانید با این که این پرندگان جثه بسیار بزرگی دارند، اما سرعت زیادی نیز در دویدن دارند. آن ها دارای پا ها و گردن بسیار درازی هستند که به همین دلیل قادرند تا به مدت 15 دقیقه و با سرعت 70 کیلومتر در ساعت بدوند. به طور معمول وزن این پرندگان بین 63 تا 145 کیلوگرم متغیر می باشد. طول بدشان نیز بین 1.7 تا 2 متر متغیر است. بدین معناست که آن ها تقریبا یک متر بلند تر از میانگین قد انسان ها هستند. پس زمانی که صحبت از این پرندگان می شود در ذهنتان یک جوجه اردک بازیگوش را در نظر نگیرید، این پرندگان بسیار بزرگ هستند و به راحتی می توانند با یک ضربه انسان را به شدت زخمی کنند و از پای در بیاورند.

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

غذای شتر مرغ :

شترمرغ ها پرندگانی عظیم الجثه ای هستند که تغذیه آن ها با سلامت جسمی و طول عمرشان رابطه مستقیم دارد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این پرندگان منحصر به فرد از چه چیزی تغذیه می کنند! در این باره باید بگوییم که شترمرغ ها به طور معمول از گیاهان، ریشه ها و دانه ها تغذیه می کنند. هم چنین باید افزود که علاوه بر این موارد گفته شده آن ها از مارمولک ها و سایر موجودات کوچک و حشرات نیز تغذیه می کنند.

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrichمعرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

پرورش شتر مرغ :

امروزه پرورش این پرندگان به یکی از راه های عالی برای رسیدن به درآمد های بالا و سود های کلان تبدیل شده است. به همین دلیل برخی از افراد به فکر پرورش شترمرغ افتاده اند. البته این موضوع را باید افزود که پرورش این پرندگان با این که سود آور است، اما معایبی نیز دارد. در این باره می توان این گونه بیان کرد که شترمرغ ها به طور معمول بین دو الی سه سال بعد از بیرون آمدن از تخم به بلوغ جنسی می رسند که این مدت زمان مورد پسند پرورش‌ دهندگان نمی باشد. هم چنین پرورش این پرندگان همان قدر که پرسود است می‌ تواند شکست نیز به بار بیاورد. به همین دلیل پرورش این پرندگان یک کار تخصصی است.

هم چنین از سایر معایب پرورش این پرندگان می توان به پرداخت هزینه بالا برای احداث یک مکان مناسب برای آن ها و هزینه بالا در تامین خوراک این پرندگان اشاره کرد. البته برخی از افراد با کسب تجربه و مهارت و هم چنین برخورداری از سرمایه کافی توانسته اند که بزرگترین پرورش شتر مرغ را احداث کنند.

 

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

 

پرورش شتر مرغ در خانه :

برخی از افراد به دلیل این که شتر مرغ ها را در تلویزیون مشاهده کرده اند و یا این که عکس های آن ها را دیده‌ اند، تصور می‌ کنند که شترمرغ پرنده کوچکی است. به همین دلیل تمایل دارند تا در خانه به پرورش این پرندگان بپردازند. در این باره باید بگوییم که شترمرغ ها تقریبا دو برابر انسان ها هستند، آن ها از لحاظ جثه بزرگ ترین پرنده زنده به شمار می‌ روند.

 

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrichمعرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

پرورش در مزارع :

برای پرورش آن ها به یک مکان بزرگ که چندین هکتار باشد نیاز است. البته این موضوع را هم باید افزود که در برخی از مزارع که زمین‌ های وسیعی دارند، پرورش شترمرغ نیز رونق دارد.

شتر مرغ آفریقایی :

شترمرغ آفریقایی پرنده بزرگ و بدون پرواز است که در مناطق باز آفریقا یافت می‌ شوند و در این مناطق زندگی می کنند. گاهی اوقات ارتفاع این پرندگان به 2.75 متر نیز می‌ رسد و بیشترین وزن آن ها حدود 150 کیلوگرم بوده است. البته این موضوع را هم باید افزود که ماده های این پرندگان کوچک تر هستند.

شتر مرغ استرالیایی :

شتر مرغ استرالیایی از خویشاوندان شترمرغ ها به شمار می روند و دومین پرنده بزرگی هستند که بر روی زمین زندگی می کنند. هم چنین باید افزود که این پرندگان بومی استرالیا هستند.

روغن شتر مرغ :

بهتر است که بدانید قرن هاست که در فرهنگ های مختلف از روغن شترمرغ برای مواردی مانند: تسکین موضعی، درمان سوختگی، خشکی پوست، خشکی مو، زخم بستر و خیلی از موارد دیگر استفاده می شود. روغن این پرندگان به شدت محبوب و پرطرفدار است و فواید بسیار زیادی نیز دارد.

 

عوارض روغن شتر مرغ برای پوست صورت :

استفاده از روغن شترمرغ برای پوست می‌ تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. البته این موضوع را هم باید افزود که برای نوع استفاده از روغن این پرندگان بهتر است که با متخصصان پوست مشورت نمایید. در این باره باید بگوییم که اگر بدون مشورت با متخصص پوست از این روغن استفاده کنید، شاید عوارضی را برای پوست شما به وجود آورد.

روغن شتر مرغ حجم دهنده :

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یکی از دلایل استفاده از روغن شترمرغ حجم دهندگی برخی از قسمت های بدن می باشد و نظرات مثبتی در این باره نیز منتشر شده است. هم چنین روغن شتر مرغ برای واژن هم استفاده می شود.

معرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقالهمعرفی اجمالی شتر مرغ Ostrich ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا