برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

چه اطلاعاتی از سگ نیوفایندلند دارید؟ چرا این نژاد مدال طلا گرفت؟ در ادامه با مقاله مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland  همراه باشید.

مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

توضیحات کلی نژاد نیوفاندلند :

نظریه های متفاوتی در مورد منشأ این نژاد وجود دارد. برخی معتقدند که اجداد او را سگهای هندی تشکیل می دهند در حالی که گروهی دیگر بر این باورند که شباهت های زیادی بین نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever) و نیو فاند لند وجود دارد. در حال حاضر بیشترین نظرها مبنی براین است که جد او را ماستیف تبتی (Tibetan Mastiff) که توسط ماهیگیری بریتانیایی در سال 1700 به کانادا برده شد ، تشکیل می دهد. امروزه نیز نیو فاند لند ناجی موفقی در آب است. بسیاری از انسانها جان خود را مدیون این نژاد هستند. در سال 1919 به دلیل نجات قایق شکسته حامل 20 نفر از مردم مدال طلا گرفت. همچنین نیوفاند لند در جنگ جهانی دوم خدمات زیادی را برای مردم آلاسکا انجام داد. امروزه نیز از آنها بعنوان نگهبان ، دیدبان ، ناجی و سگ مسابقه استفاده می شود.

نیو فاند لند سگی است آرام ، قدرتمند ، بسیار بزرگ جثه که دارای سری پهن و سنگین می باشد. باهوش ، چالاک. و پر تحرک ، سازگار و سرسخت است. ماهیچه ها پهن ، کوتاه و گرد می باشند. چشمها کوچک و مثلثی شکل به رنگ قهواه ای تیره اند. رنگ بینی مشکی می باشد بجز در سگهایی که دارای پوشش قهوه ای رنگ هستند ، در آنها بینی نیز به رنگ قهوه ای است. پنجه ها پهن جهت بهتر شنا کردن ، پوشش خارجی مضاعف که در لایه بیرون صاف و روغنی است و گاهی اوقات به حالت موجدار دیده می شود و لایه زیرین ضخیم و چرب می باشد. معمولاً سگهایی که در خانه زندگی می کنند لایه زیرین پوشش خود را از دست می دهند. غالباً در رنگهای مشکی ( با کمی سفیدی در نوک پنجه ها ، دم و بخشی از سینه ) ، مشکی با سایه روشنهای آبی ، مسی ، قهوه ای ، خاکستری و سفید با لکه های سیاه یافت می شود که البته در کشورهای اروپایی به غیر از آمریکا و انگلستان رنگ سیاه و سفید آن به عنوان نژاد دیگری طلقی می شود.

 

مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

 

 

 

مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

خلق و خو نژاد نیوفاندلند :

سگی است عالی جهت محافظت ، بسیار شجاع ، جدی ، باهوش و مطیع صاحبش. در عین حال مهربان و خوش رفتار با مهمانها و فرمانبردار صاحبش. پرشکوه و با عظمت ، آرام ، خونسرد ، باوفا و دارای شخصیت بسیار شیرین و دوست داشتنی. به صاحبش خیلی اخت می گیرید چنانکه گاهی اوقات پذیرش خانه جدید برایش مشکل می شود. آنقدر باهوش و شجاع است که در مواقع اضطراری از خودش عکس العمل نشان می دهد اما در مواقع خطر پیش از آنکه پارس و یا حمله کند خود را بین صاحبش و مهاجم قرار می دهد. با مهمانها ، سایر حیوانات و کودکان رفتار دوستانه دارد ، گرچه گاهی اوقات نرها نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی می گیرند. مثل یک پرستار از کودکان مراقبت می کنند. بیرون رفتن را دوست دارند اما نه به تنهایی. زیاد آب می خورد و خیلی به خیس کردن خود علاقه دارد. آب زیادی از دهانش می ریزد که البته در مقایسه با سایر نزادهی غول پیکر ، ناچیز است. در تولگی زیاد غذا می خورد. آموزش دادن به او باید در کمال حوصله و دقت انجام شود. نسبت به لحن صدای صاحبش حساس است.
مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

وزن و قد نژاد نیوفاندلند :

وزن در نرها: 68-59 ك.گ در ماده ها: 54-45 ك.گ.

قد در نرها: 74-69 س.م در ماده ها: 69-63 س.م
مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

مشکلات سلامتی نژاد نیوفاندلند :

رشد بی رویه بافتهای کفل و بیماریهای قلبی. باید از فربه کردن سگ خود بپرهیزید تا دچار نارسایی قلبی نشود.
مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland
مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

شرایط نگهداری نژاد نیوفاندلند :

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه در طول روز به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد. معمولاً در داخل خانه آرام است و یک حیاط کوچک برایش کافی می باشد. همیشه در هوای گرم سایه و آب خنک در اختیارش قرار دهید. اصولاً آب و هوای خنک را ترجیح می دهد.
این سگ بزرگ و تنبل لمیدن در اطراف خانه را ترجیح می دهد اما بهتر است تا ورزشها منظم مانند: پیاده روی و شنا برایش در نظر گرفته شود. شانه زدن روزانه و هفتگی پیشنهاد می شود خصوصاً در فصول پاییز و بهار که لایه زیرین شروع به ریزش می نماید. بیشترین ریزش مو در بهار رخ می دهد. از شست و شو بجز در موارد بسیار ضروری اجتناب کنید. چراکه این عمل موجب از بین رفتن روغن طبیعی پوست حیوان می شود. استفاده از شامپو خشک نیز پیشنهاد می شود.
مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات سگ نژاد نیوفاندلند Newfoundland ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا