برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

سگ شیبا اینو چرا به یکباره معروف شد؟ آیا این نژاد را میشناسید؟ در مقاله مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu به معرفی این نژاد میپردازیم.

 

مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

توضیحات کلی نژاد شیبا اینو :

شیبااینو کوچک ترین نژاد از سگهای اصیل ژاپنی است که شامل این نژادها می باشد: Kailnu، Kishinu، shikokoinu، Tosainu، Akitainuبه دلیل جثه کوچکش جهت شکار جانداران کوچک و پرندگان آموزش می دید. معنای شیبا در زبان ژاپنی “کوچک” و اینو “سگ” می باشد. بعد از جنگ جهانی تلاشهای متعددی برای حفظ تعداد این نژاد انجام گرفت. امروزه شیبااینو از نژادهای معروف و محبوب در ژاپن است و تعداد آن در آمریکا نیز رو به افزایش است. در سال 1992 در AKC به ثبت رسیده. در این أمور قابل استفاده است: شکار، دیدبان، نگهبان و سگ همراه.

شیبا اینو سگی کوچک جثه و جمع و جور است. سر در تناسب مناسبی با بدن قرار دارد. لبها و بینی مشکی رنگی دارد، دندانهای منظم همانند قیچی روی یکدیگر قرار دارند. چشمها عمیق و مثلثی شکل و به رنگ تیره می باشد. چشمها معمولا سیاه رنگ هستند. گوشها مثلث شکل و نسبت به سایر اعضای بدن کوچک می باشد. پاهای جلو صاف هستند و ناخن ها ممکن است با جراحی بیرون کشیده شوند. دم حلقوی و بر پشت حمل می شود و در ابتدا ضخیم می باشد. پوشش خارجی دولایه دارد که لایه زیرین نرم و ضخیم و لایه خارجی صاف. در رنگهای پرتقالی، سفید، قرمز، مشکی – بلوطی یافت می شود. سفیدی در نوک پاها و دم قابل قبول است. معمولاً دارای مارک هایی در قسمت ابروها، گونه، چانه و سینه می باشد.

 

 

مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inuمشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

 

 

 

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

 

خلق و خو نژاد شیبا اینو :

شیبااینو سگی هوشیار، با اعتماد به نفس و شجاع است. دوست داشتنی، مهربان و آموزش پذیر است. سگهای تمیزی هستند و بسیار کم پاس می کنند و همیشه در کنار و نزدیکی صاحبش می ماند. بازیگوش و سرزنده، با استقامت و پر سرعت است. یک شیااینوی اجتماعی شده با کودکان، گربه ها و سایر سگها رابطه خوبی دارد. این نژاد را باید از سنین پایین اجتماعی نمود و کاملا او را متوجه نمود که آلفا (رئیس) کیست. ذاتاً از آن به عنوان سگهای شکاری بهره گرفته می شد. نباید شیبااینو را در مکانی با حیوانات کوچک تنها رها کرد (خرگوش، خوکچه هندی و پرندگان کوچک). همیشه در بیرون از منزل از قلاده استفاده کنید چراکه این نژاد به دویدن و تعقیب و گریز علاقه مند است.
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

وزن و ارتفاع نژاد شیبا اینو :

وزن در نرها (11-8) ک.گ – وزن در ماده ها (9-6.5) ک.گ

ارتفاع در نرها (41-36) س.م – ارتفاع در ماده ها (38-33) س.م
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

مشکلات سلامتی نژاد شیبا اینو :

دیسپلازی پا، مشکلات زانو
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

شرایط نگهداری نژاد شیبا اینو :

برای زندگی آپارتمانی مناسب است، داخل خانه فعال بوده و داشتن یک حیاط متوسط می تواند بهترین حالت برای او باشد. پوشش خارجی ضد آب شیبااینو محافظ آن در شرایط آب و هوای گرم و سرد می باشد. بنابر این این نژاد می تواند در تمامی فصول در محیط بیرون زندگی نماید. به هر حال وی خود را عضوی از خانواده می داند و تنها بودن به مدت طولانی را نمی پسندد. این نژاد بسیار شادتر در کنار خانواده ها و داخل خانه زندگی خواهد نمود.
شیبااینو سگی بسیار انعطاف پذیری است که خود را با شرایط شما وفق می دهد. به پیاده روی روزانه علاقه دارد. سگ فعالی است و سالم تر و خوشحال تر در صورت داشتن فعالیت روزانه زندگی می کند. این نژاد می تواند برای ساعات طولانی پیاده روی نماید.
شیبااینو نژادی است تمیز با پوشش کوتاه که آراستن آن بسیار آسان است. توسط یک برس محکم موهای مرده را هر روز جدا کنید. تنها در مواقع بسیار ضروری حمام شود چراکه حمام و شستشو طبیعت ضد آب بودن پوشش او را از بین می برد. ریزش موی فصلی دارد.
مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات سگ نژاد شیبا اینو Shiba Inu ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا