برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat

مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat

یکی از زیباترین نژاد های گربه سانان نژاد بیرمن هستش. برای آشنایی بیشتر با این نژاد با مقاله مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat  همراه باشید.

 

مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat
مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat

توضیحات کلی گربه نژاد بیرمن :

نژاد بیرمن که به آن “گربه مقدس برمه” نیز گفته می شود ، یک نژاد گربه خانگی است. نژاد بیرمن گربه ای با موی بلند و رنگی است که با موی ابریشمی ، چشم های آبی عمیق و “دست” و “پا” سفید متضاد روی هر پنجه متمایز است.

این نژاد از برمه ، شکل فرانسوی برمه گرفته شده است. نژاد بیرمن ابتدا در سال 1925 توسط Cat Club de France در فرانسه و سپس در انگلستان توسط شورای مدیریت Cat (FCCF) در سال 1966 و در ایالات متحده توسط انجمن Cat Fanciers (CFA) در 1967 در انگلستان شناخته شد. همچنین توسط انجمن گربه های کانادا (CCA) و انجمن بین المللی گربه ها (TICA) در سال 1979 به رسمیت شناخته شده است.

هیچ سابقه مشخصی در مورد منشاء نژاد موجود نیست. اغلب گفته می شود که آنها به عنوان اصحاب کاهنان معبد در شمال برمه در کوه لوگ شناخته شده اند. داستانهای زیادی در مورد نحوه ورود گربه ها به فرانسه وجود دارد ، از جمله جفت گربه ها به عنوان پاداش کمک به دفاع از یک معبد یا اینکه توسط یک وندربیلت از برمه قاچاق می شوند. گفته می شود یک جفت دیگر از بیرمن ها به سرقت رفته و بعداً توسط تادد هادیش به فرانسه وارد شده است.

مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با گربه اینجا کلیک کنید

ظاهر گربه

نژاد بیرمن ها دارای بدن متوسط ​​و مستطیل شکل با صورت گسترده و بینی رومی مشخص هستند. گوش های آنها به اندازه ایده آل بلند و چشم ها گرد است و شبیه یک یاقوت کبود آبی  می باشد.

 

 

مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat

مراقبت از گربه نژاد بیرمن :

شانه زدن نژاد گربه بیرمن هفته ای یک بار باعث ریزش موهای مرده و توزیع روغن پوست می شود. در بهار ریزش موی بیشتری دارد که باید بیشتر شانه شود. حمام گرم هم به ریزش مو کمک میکند. برای حمام کردن بهتر است از یک دوش دستی استفاده کنید.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. پیشنهاد میشود روزانه دندان های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلو گیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

بستر او را تمیز نگه دارید. در مواقع ضروری او را استحمام کنید.

گربه بیرمن را بهتر است فقط در محیط داخلی  خانه نگه دارید، برای پیشگیری از بیماری های پخش شده توسط گربه های دیگرو حملات سگ.

 

 

مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat

 

 

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات گربه نژاد بیرمن Birman Cat ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا