برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

نژادهای بزرگ گربه فقط به این معنی است که بچه گربه بزرگتری برای دوست داشتن وجود دارد. برخی از بزرگترین نژادهای گربه گربه های اهلی هستند که بیش از چند نسل از ریشه گربه وحشی آنها فاصله دارد. گرچه وجود این گربه های بزرگ جنگلی به عنوان حیوان خانگی امکان پذیر نیست ، اما در واقع تعداد زیادی گربه خانگی بزرگ وجود دارند که بسیار خوشبختانه محل زندگی شما را به اشتراک می گذارند.در ادامه با مقاله لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat  با 10 مورد از این نژاد ها بیشتر آشنا میشیم.

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Catلیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

لیست بزرگترین نژادهای گربه در جهان

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat1.ماین کون (Maine Coon) بزرگترین نژاد گربه

 • قد: ۱۰ تا ۱۶ اینچ
 • وزن: ۱۰ تا ۱۸ پوند

اگر به دنبال یک نژاد بزرگ گربه هستید ، همه چیزهایی را که می خواهید در Maine Coon پیدا خواهید کرد. وزن آنها تا ۲۰ پوند و با پوشش بزرگ و کرکی زیادی هستند.

Maine Coon قوی و پشمالو ، گربه بزرگ اهلی است. داستانهای بسیاری در مورد چگونگی به ثمر رسیدن این نژاد وجود دارد و برخی معتقدند که ریشه آنها در آمریکا به عنوان گربه خانگی و راکون بوده است.

این می تواند توضیحی برای کت بلند و صاف و دم حجیم ماین کوون باشد. این نژاد بی نظیر و مهربان یک حیوان خانگی خانوادگی عالی است که به عنوان غول های ملایم در دنیای گربه های اهلی شناخته می شود.

آنها آرام ، باهوش هستند این غول های ملایم در ابتدا به عنوان گربه های مزرعه نگهداری می شدند زیرا در شکار بسیار عالی هستند ، اما به دلیل زیبایی چشمگیر و طبیعت بازیگوشانه و هوشمندانه ای که اکنون در خانه های سراسر جهان پیدا شده اند.

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Catلیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

2.جنگل نروژی (Norwegian Forest) بزرگترین نژاد گربه

 • قد: ۹ تا ۱۲ اینچ
 • وزن: ۱۳ تا ۲۰ پوند

گربه جنگل نروژی قوی و عضلانی با پنجه های بزرگ و کت بزرگ و ضخیم است که ظاهر حتی بزرگتری به آنها می دهد. این گربه بزرگ خانگی با وزن تا ۲۲ پوند ، در حقیقت در نتیجه یک افسانه نروژی ساخته شد.

در واقع ، گربه جنگلی نروژی دارای پنجه های غیرمعمول است و می تواند به راحتی از درختان و صخره ها بالا رود. مانند سایر گربه های پوشیده و ضخیم ، تنومند ، این نژاد متناسب با هوای سرد نروژ است. آنها دارای سر مثلثی ، چشمانی بادامی شکل و یك شیرینی كرك مانند شیر هستند.

این گربه های بزرگ و محکم اولین بار در نروژ وقتی که پرورش دهندگان با گربه های جنگلی وحشی از گربه های خانگی عبور کردند ، پرورش یافتند. از زمان اهلی شدن این نژاد ، آنها ارزش خود را به عنوان حیوانات خانگی ثابت کرده اند.

آنها دوستانه ، بازیگوش و باهوش هستند. و اگر به دنبال یک حیوان خانگی وفادار هستید تا در کنار شما بماند ، گربه جنگلی نروژی بهترین انتخاب است.

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

3.راگول (Ragdoll)

 • قد: ۹ تا ۱۱ اینچ
 • وزن: ۱۰ تا ۱۵ پوند (زن) ؛ ۱۲ تا ۲۰ پوند (مرد)

Ragdolls یکی از محبوب ترین نژادهای گربه در انگلستان است که بیشتر به دلیل چشم های بزرگ آبی ، طبیعت جذاب و کت های فوق العاده نرم آنها است. آنها گربه های خانوادگی ایده آلی نیز هستند زیرا دارای شخصیتی مردم دوست هستند و طبیعتی فوق العاده آرام و نوازش پذیر دارند.

Ragdolls اولین بار در سال ۱۹۶۳ هنگامی که یک گربه سفید آنگورا با گربه هایی که دارای نقاط سبک سیامی بودند پرورش داده شد ، ساخته شد. این پرورش در Ragdoll امروز مشهود است. آنها کتهای ضخیم و کرکی با نقطه کرم دارند.

Ragdoll نام خود را به دلیل طبیعت مطیع ، نوازشگر و مهربان خود به دست آورد. راگدول ها هنگام گرفتن در آغوش شخص موردعلاقه خود فرو می روند.

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Catلیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

4. چویسی (Chausie) بزرگترین نژاد گربه

 • قد: ۱۴ تا ۱۸ اینچ
 • وزن: ۱۵ تا ۲۰ پوند

Chausie یک نژاد بزرگ گربه است که نتیجه عبور از یک گربه جنگلی وحشی و یک گربه خانگی بود.یک نژاد عجیب و غریب ، یک نژاد بزرگ ، بسیار فعال و باهوش گربه است که تاریخچه آن به مصریان باستان برمی گردد.

Chausie نام خود را از نام لاتین “felis chaus” گرفته است که به معنی “گربه جنگل” است. به احتمال زیاد به دلیل مهارت های طبیعی شکار و رفتار سلطنتی در ترکیب با ظاهر بزرگ و پر بار این نام گرفته شده است. این نژاد باستانی قرن ها پیش با گربه های خانگی پرورش یافته و به آمریکا آورده شد و در آنجا به عنوان بزرگترین گربه های اهلی محبوب شدند.

این گربه های اجتماعی که به دلیل ظاهر وحشی خود مورد پسند واقع شده اند ، بیشتر مناسب خانواده هایی هستند که بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند. آنها علاوه بر ظاهر وحشی ، علاقه گربه جنگل به ماجراجویی را حفظ می کنند. شخصیت Chausie فعال ، باهوش و خوش مشرب است.

 

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

5.پرشین (Persian)

 • قد: ۸ تا ۱۰ اینچ
 • وزن: ۷ تا ۱۲ پوند

گربه ایرانی در مقایسه با بیشتر گربه ها بزرگ است. وزنی حدود ۱۲ پوندی ، کت فوق العاده مخمل خواب دار آنها ظاهر بزرگتری به آنها می دهد. این گربه خانه بزرگ بسیار آرام و بسیار باهوش است و حتی برخی از صاحبان آن نیز گزارش داده اند که موفق شده اند به آنها ترفندهایی بیاموزند!

برجسته ترین ویژگی گربه ایرانی صورت آنهاست. این گربه مو بلند صورت گرد ، غالباً صاف و کاملاً واضح کوتاه است و ظاهری تقریباً له شده به آنها می دهد. پرشین ها آرام و شیرین هستند و گاه به گاه بازی می کنند. بیش از همه ، آنها عاشق دور زدن در خانه و گرفتن همه حیوانات خانگی از انسان خود هستند.

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با گربه اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Catلیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

6. ساوانا (Savannah)

 • قد: ۱۰ تا ۱۷ اینچ
 • وزن: ۱۲ تا ۲۵ پوند

اگربه ساوانا تلاقی گربه خانگی و یک serval است که یک گربه آفریقایی با اندازه متوسط است و دارای گوشهایی کاملاً بزرگ است. ظاهر وحشی و پلنگی مانند آن ، ساوانا را به حیوان خانگی معمولاً مورد علاقه علاقه مندان به گربه های بزرگ تبدیل می کند.

گربه های ساوانا بر اساس مقدار هر نژاد که در آنها موجود است ، طبقه بندی می شوند تا صاحبان را نسبت به وحشی بودن آنها آگاه کنند. به اصطلاح F1 و F2 معمولاً بزرگترین هستند زیرا ژنهای بیشتری از مجموعه آفریقا دارند.

 

 

 

 

 

Ragamuffin

7. راگاموفین (Ragamuffin)

 • قد: ۹ تا ۱۲ اینچ
 • وزن: ۸ تا ۲۰ پوند

راگاموفین بزرگ ، دوست داشتنی و کاملا ملایم است. گربه های راگاموفین به دلیل طبیعت مطیع و کت ضخیم و شاداب شناخته می شوند. در واقع ، شخصیت آنها کاملاً شبیه Ragdoll است. اما شکل ظاهری آنها کاملاً متفاوت است زیرا راگامافین ها به طور معمول با چشمان گرد و گردتر نسبت به Ragdolls بیان کلی دوستانه دارند.

. این نژاد به دلیل اختلاف نظر بین پرورش دهندگان اصلی Ragdoll در مورد مسیری که آنها می خواستند نژاد به وجود بیاید ، به وجود آمد. آنها دو نژاد جداگانه ایجاد کردند ، به همین دلیل Ragamuffin دارای رنگهای بسیار مختلف است.

 

 

 

 

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

8.سیبری (Siberian) بزرگترین نژاد گربه خانگی

 • قد: ۹ تا ۱۱ اینچ
 • وزن: ۱۰ تا ۲۰ پوند

با نگاهی به تاریخچه آن ، هیچ تعجبی ندارد که این نژاد گربه منحصر به فرد ، بزرگ ، محکم و باهوش باشد. سیبری ، از آنجا که این نژاد منشأ گرفته است ، دارای تابستان استثنایی و غیر قابل بخشش با تابستانهای کوتاه دردناک و زمستان های سخت و طولانی است.

این نژاد اهلی شد و در فضای بسته و دور از عناصر ، جایی که رنگهای واقعی آن می تواند ظاهر شود ، به داخل خانه آورده شد. گربه های سیبری به طور قابل توجهی مهربان و بسیار بازیگوش هستند ، و حیوانات خانگی خانگی عالی می سازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

9. باتیل آمریکایی (American Bobtail) بزرگترین نژاد گربه خانگی

 • قد: متفاوت است
 • وزن: ۷ تا ۱۶ پوند

یک دم مشخص و کوتاه لبه دار است که باعث می شود این گربه خانگی اهلی جدا از همه نژادهای دیگر باشد. تاریخچه Bobtail آمریکایی بی نظیر است. تصور می شود منشا آنها گربه ای به نام یودی است که توسط یک زوج در حال تعطیلات در متلی در آریزونا رها شده است.

کارشناسان معتقدند که یودی توسط یکی از رزروهای بومی آمریکا در نزدیکی هتل متل رها شده است ، که احتمالاً نتیجه جفت گیری یک بابکت وحشی با یک گربه خانگی است. ظاهر منحصر به فرد و اندازه بزرگ آنها مطمئناً با آن داستان سازگار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Catلیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

10. بنگال (Bengal) بزرگترین نژاد گربه خانگی

 • قد: ۸ تا ۱۰ اینچ
 • وزن: ۱۵ تا ۱۸ پوند

در نگاه اول ، باور اینکه بنگال گربه اهلی است و حیوان وحشی نیست ، سخت است. نژاد گربه بنگال با اندام های ورزشی و کت طرح دار و منحصر به فرد ، از جنگل های آمریکای جنوبی به نظر می رسد. اما صاحبان بنگال می گویند آنها مانند سایر گربه های خانگی دوست داشتنی و دوستانه هستند. آنها گربه های بسیار مردم مدار هستند که عاشق بازی و کوهنوردی در تمام روز هستند.

 

 

 

 

 

لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله لیست گربه های بزرگ در جهان Giant Cat ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا