برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

چرا گربه من تب کرده؟ برای برطرف شدن آن چیکار کنم؟ برای پاسخ به این سوالات با مقاله دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat همراه باشید.

گربه ها حیوانات خانگی بسیار زیبا و بامزه ای هستند، این حیوان به شدت حساس است و در صورت عدم نگه داری نامناسب از آن ها دچار بیماری های مختلف می شوند که یکی از آن ها تب گربه می باشد.

دلیل تب کردن گربه چیست؟

تب این حیوان را می توان به صورت بالا رفتن غیر عادی دمای بدن ناشی از کنترل های داخلی معرفی کرد. تب گربه معمولا با هیپوترمی که بر اساس محیط های اخیری که گربه ها در آن بوده اند و موجب افزایش دمای بدنشان شده، متفاوت می باشد. اگر دقت کرده باشید زمانی که گربه تان را داخل ماشین می گذارید بدنش گرم می شود، اما این تب نمی باشد و جای نگرانی ندارد. داشتن تب در این حیوان می تواند دلایل بسیار زیاد و مختلفی داشته باشد که رایج ترین آن ها را برای شما مطرح می کنیم.

1. عفونت

تب در این حیوان راهی برای مبارزه با عفونت های بدن است. منطقه کنترل های مغز را افزایش بدن دوباره به کار می اندازد. عفونت یکی از جدی ترین دلایل تب در این حیوان است و در صورتی که متوجه داشتن تب در حیوان خانگی تان شدید بهتر است او را فورا به دامپزشکی ببرید.

2. التهاب

در برخی از مواقع تشخیص دادن دلیل تب در این حیوانات بسیار سخت است، زیرا در بسیاری از موارد عوامل ناشناخته است یعنی اینکه منشاء تب مشخص نمی باشد. اما باید بدانید که یکی دیگر از دلایل رایج التهاب گربه می باشد که باعث تب در آن ها می شود.

3. سرطان

یکی دیگر از بیماری گربه ها سرطان است که شکل تهاجمی تری دارد. یکی از رایج ترین سرطان هایی که در گربه ها مشاهده می کنیم، لنفوم است. زمانی که گربه ها درگیر سرطان می شوند یکی از نشانه هایی که این بیماری را نشان می دهد تب کردن آن ها می باشد.

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با گربه اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Catدلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

آیا تب کردن گربه نگران کننده است؟

تب داشتن برای حیوانات بسیار خطرناک است و زمانی که در حیوان خانگی خود احساس تب کردید بهتر است او را نزد دامپزشکی با سابقه و حرفه ای ببرید تا از بیماری های جدی برای حیوان خود جلوگیری کنید. در کل باید بدانید که تب های خفیف کم تر از 40 درجه سانتی گراد می باشد. بهتر است دمای بدن گربه خود را یک تا دو روز اندازه بگیرید.

 

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

چگونه تب گربه را درمان کنیم؟

درمان تب در این حیوان بستگی به علت و شدت آن دارد و بعضی از تب های خفیف شاید درمان نشوند، زیرا ممکن است برای کمک کردن به از بین بردن باکتری های مهاجم و یا ویروس باشد. برای درمان گربه مریض خود می توانید با مشورت و تایید دامپزشک از آنتی بیوتیک های زیادی برای آن ها استفاده کنید.

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Catدلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

نشانه های تب گربه چیست؟

باید دقت داشته باشید که گربه خانگی تان در روز مقدار کافی غذا و آب آشامیدنی بخورد و بی اشتهایی یکی دیگر از دلایل تب است. در کل بی حالی، تغییر در رفتار گربه ها، نخوردن غذا، مخفی شدن و تورم یا برآمدگی که ممکن است به صورت آبسه یا تومور می تواند از نشانه های تب باشد.

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

چگونه از تب کردن گربه پیشگیری کنیم؟

زمانی که گربه و یا هر نوع حیوان خاگی را تهیه و یا به سرپرستی می گیرید باید بدانید که مسئولیت آن ها بر عهده شما می باشد و بهتر است به بهترین شکل از آن ها نگه داری کنید. گربه ها حیوانات بسیار حساسی هستند که تغذیه آن ها در سلامتشان موثر است. برای جلوگیری از تب آن ها می توانید رسیدگی های لازم را انجام دهید و او را به چکاپ دوره ای ببرید.

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Catدلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

روش های مراقبت از گربه تب کرده چگونه است؟

زمانی که احساس کردید گربه خانگی تان تب دارد بهتر است با دامپزشک خود تماس بگیرید و از او مشاوره بگیرید. شما می توانید مراقب نواحی عفونی مانند آبسه ها، توده پوستی، خون در ادرار، یا زور زدن برای ادرار کردن، عطسه ها و مشکل در تنفس باشید.

 

دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله دلایل تب کردن گربه و راهکار آن Fever Cat ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا