برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

آیا به این نکته توجه کرده اید که گوش گربه رو باید تمیز کنید؟ روش کار چیست؟ با مقاله اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat همراه باشید.

 

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Catاهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

 

از آن جایی که هر گربه ای نیاز به مراقبت های فردی دارد، توصیه می کنیم برای تمیز کردن گوش گربه خانگی تان، از دامپزشک راهنمایی بگیرید. گربه ها، می توانند به دقت بدن خودشان را تمیز کند. آنها با دقت زیاد، از زبان خود برای از بین بردن کثیفی، زباله ها و انگل ها، تمیز کردن نواحی آلوده بدن و پخش روغن هایی استفاده می کنند که درخشندگی مطلوبی را به پوشش آنها می دهد. یکی از مناطقی که آنها نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند، گوش های گربه است.

به همین علت، صاحبان گربه های خانگی باید گوش این حیوانات را تمیز کنند. با این حال، تمیز کردن نادرست گوش های یک گربه خانگی، می تواند باعث بروز آسیب شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از این آسیب ها، شدید یا غیرقابل برگشت هستند.

 

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

علت تمیز کردن گوش گربه :

یکی از مهم ترین پارامترهای تمیز کردن یا نکردن گوش حیوانات خانگی، ویژگی های فردی این حیوانات است. برخی از گربه‌ هایی که به طور مکرر به عفونت گوش مبتلا می شوند، ممکن است برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، گوش ‌های خود را به طور منظم تمیز کنند.

برخی از گربه ها، به این نیاز دارند که به طور مکرر، گوش های شان تمیز شوند. با این حال، برخی از گربه ها، به این نیاز دارند که هر از چند گاهی گوش های شان تمیز شود. به طور کلی، تا حد امکان باید از تمیز کردن گوش های گربه خانگی خود اجتناب کنید.

فقط در صورتی که مواد زائد زیادی در گوش گربه خانگی شما قرار دارد و یا فقط در صورتی که گربه تان، با سابقه ابتلا به عفونت گوش رو به رو است، باید به فکر تمیز کردن گوش گربه خانگی تان باشید. گوش‌ های گربه بسیار حساس هستند و ممکن است در اثر تمیز کردن نادرست یا بیش از حد تهاجمی گوش‌ های آن ‌ها، به این دو عضو مهم بدن گربه آسیب وارد کرد.

این مسئله ایده خوبی است که قبل از اقدام برای پاک کردن گوش گربه خانگی تان، با دامپزشک حیوان خانگی خود مشورت کنید. توصیه می کنیم در صورت وجود نگرانی در مورد گوش ‌های گربه، ابتدا به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید تا مشخص شود آیا تمیز کردن گوش ها کار مناسبی است یا خیر و مطمئن شوید که هیچ نوع عفونتی وجود ندارد.

اگرچه بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی می توانند تمیز کردن گوش گربه خانگی خود را در خانه یاد بگیرند، اما برخی ترجیح می دهند با یک متخصص مشورت کنند. روش تمیز کردن گوش گربه خانگی، به ترجیحات شخصی و میزان همکاری گربه بستگی دارد.

مزیت مشورت با یک دامپزشک قبل از تمیز کردن گوش خرگوش به تنهایی، این نکته است که آن ها می‌ توانند تکنیک مناسب تمیز کردن گوش را به شما نشان دهند. سپس، در صورتی که دامپزشک توصیه کرد گوش حیوان خانگی تان را تمیز کنید، می توانید با یک آرایشگر حیوانات خانگی درباره روش های تمیز کردن گوش های گربه مشورت کنید.

 

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با گربه اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Catاهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

 

روش تمیز کردن گوش های گربه خانگی

تمیز کردن گوش های کثیف یک گربه فقط به چند مورد اساسی نیاز دارد.

از جمله این موارد، عبارت اند از:

گوش پاک کن مخصوص گربه توصیه شده توسط دامپزشک

یک گوش پاک کن خوب به پاک کردن مواد زائد و دسترسی مناسب به گوش های گربه بسیار کمک می کند. خرید گوش پاک کنی که برای حیوانات خانگی طراحی شده است، ضروری است. زیرا به گوش های گربه آسیب نمی رساند و به تنظیم pH داخل کانال گوش کمک می‌کند. محصولاتی مانند پراکسید هیدروژن یا سرکه می توانند گوش های حساس گربه را تحریک کنند، بنابراین دامپزشکان استفاده از آن ها را توصیه نمی کنند.

توپ های پنبه ای

این محصولات برای پاک کردن گوش های گربه ها استفاده می شوند و همچنین می توانند برای استفاده از مواد پاک کننده در گوش های گربه استفاده شوند.

غذای مورد علاقه گربه

دامپزشکان می گویند مهیا کردن خوراکی های مورد علاقه گربه خانگی، می تواند به تمیز کردن گوش حیوان کمک کند تا گربه لذت بیشتری ببرد. در واقع، با دادن غذای مورد علاقه گربه به این حیوان، می توانید خاطره مثبتی در ذهن حیوان خانگی تان ثبت کنید.

یک حوله حمام

برخی از دامپزشکان توصیه می کنند که گربه را به آرامی در حوله بپیچید تا به گربه شما کمک کند احساس امنیت بیشتری داشته باشد. در هر صورت، به یک حوله برای تمیز کردن مواد زائد موجود در دهانه کانال گوش نیاز خواهید داشت. علاوه براین، با توجه به این که تمیز کردن گوش های گربه می تواند محیط را آلوده کند، ممکن است نیاز باشد آن را در حمام انجام دهید.

 

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

مراحل تمیز کردن گوش گربه خانگی

اگر می توانید به خوبی گوش های حیوان خانگی تان را تمیز کنید و دامپزشک تایید کرده است که گوش های حیوان خانگی تان تمیز است، مراحل ساده ‌ای وجود دارد که می‌ توانید در خانه برای تمیز کردن گوش های گربه خانگی تان دنبال کنید.
ابتدا سطح استرس گربه خانگی خود را بررسی کنید.

اگر گربه خانگی شما خیلی استرس دارد، تمیز کردن گوش های حیوان خانگی تان را به تعویق بیندازید. کار باید متوقف شود و ۲۴ ساعت به آنها استراحت داده شود.
احتمال عفونت گوش گربه تان را بررسی کنید.

گوش های گربه خانگی خود را از نظر وجود تورم، خارش، تکان دادن سر، تجمع بیش از حد موم در گوش، ترشحات گوش، یا هر چیزی که ممکن است نشان دهنده وجود عفونت، کنه گوش یا سایر مشکلات مربوط به سلامتی گوش باشد، بررسی کنید. اگر متوجه وجود چیز غیرعادی شدید، قبل از اقدام به تمیز کردن گوش گربه خانگی خود با یک دامپزشک تماس بگیرید.

مواد پاک کننده را در گوش گربه خانگی خود بریزید.

با نگه داشتن آرام لبه گوش گربه خانگی خود شروع کنید. سپس با استفاده از گوش پاک کن مخصوص گربه، مقدار کمی از ماده پاک کننده را مستقیماً در مجرای گوش گربه خانگی تان بریزید. سپس، گوش گربه خانگی خود را ماساژ دهید تا ماده پاک کننده به عمق گوش وارد شود و به تجزیه موم موجود در گوش گربه خانگی تان کمک کند.

این کار را برای گوش دیگر گربه خانگی تان نیز تکرار کنید. با این حال، بسیاری از گربه ها این تکنیک را دوست ندارند. روش ساده ‌تر این است که یک گلوله پنبه را با ماده مورد نظر اشباع کنید. سپس پنبه را در گوش گربه خانگی تان قرار دهید و ماساژ دهید. به این ترتیب، در حالی که گربه از ماساژ گوش لذت می برد، مایع به تدریج به داخل کانال گوش نفوذ می کند.
برای تکان دادن سر گربه خانگی خود آماده شوید.

در این مرحله، گربه‌ خانگی تان احتمالاً سرش را تکان می ‌دهد و مواد پاک ‌کننده‌ را به همه جا پخش می ‌کند. این نکته ایده خوبی است که گوش ‌های گربه خانگی تان را در حمام یا قسمت دیگری که تمیز کردن آن آسان است، تمیز کنید.
مواد زائد باقی مانده را پاک کنید.

در این مرحله، یک پنبه خشک بردارید و به آرامی قسمت هایی از مجرای گوش را که می توانید بینید، به کمک آن پاک کنید.

 

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Catاهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

گوش بچه گربه رو چطور تمیز کنیم:

به طور کلی، باید به این نکته توجه داشته باشید که فرآیند تمیز کردن گوش ‌های بچه گربه‌ ها اساساً مانند گوش ‌های یک گربه بالغ است. با این تفاوت که در مورد بچه گربه ‌ها باید ملایم ‌تر عمل کنید. دامپزشکان می توانند نکاتی را برای لذت بردن گربه خانگی از این تجربه تا حد امکان ارائه دهند.

می توانید از بازی کردن، تشویق و دادن خوراکی ‌های ویژه استفاده کنید. در نظر بگیرید که فرآیند را آرام طی کنید و فقط یک گوش را در یک زمان تمیز کنید. با ایجاد یک شرایط تا حد امکان بدون استرس (و حتی سرگرم کننده)، می توانید گربه خانگی خود را برای یک عمر تمیز کردن گوش آماده کنید تا با مشکلی رو به رو نشود.

 

نکات ایمنی تمیز کردن گوش گربه خانگی

برای کمک به داشتن تجربه ای ایمن و بدون استرس، این نکات توصیه شده توسط دامپزشکان را در نظر بگیرید.

با دامپزشک مشورت کنید.

دامپزشک حیوان خانگی شما می تواند در مورد هر چند وقت یکبار تمیز کردن گوش گربه خانگی تان نکاتی را توصیه کند، بهترین محصول پاک کننده را برای گربه شما تعیین کند، و در صورت لزوم داروهای آرام بخش تجویز کند. علاوه براین، تیم دامپزشکی می ‌تواند به شما نشان دهد که چگونه گوش گربه خانگی ‌تان را تمیز کنید، همراه با نکات دیگری که ضروری هستند.
از نظافت گوش های عفونی یا غیر طبیعی، خودداری کنید.

یک مورد ابتلا به عفونت می تواند تمیز کردن گوش گربه خانگی تان را بسیار دردناک کند. زیرا مجرای گوش ممکن است خونریزی داشته یا ملتهب باشد. اگر عفونت آنقدر شدید باشد که پرده گوش پاره شود، تمیز کردن آن باعث می ‌شود ماده پاک ‌کننده به قسمت‌ های عمیق ‌تر گوش نفوذ کند.

بدون محافظت از پرده گوش، تمیز کردن گوش می تواند منجر به کاهش شنوایی یا بروز علائم عصبی شود. اگر گربه ‌ای با علائم شدید رو به رو شده است، یا در حین تمیز کردن گوش ‌هایش خیلی ناراحت است، بهتر است با دامپزشک مشورت کنید، زیرا ممکن است گوش ‌های گربه خانگی ‌تان عفونی شده یا مشکل دیگری وجود داشته باشد.
هنگام استفاده از سواب های پنبه ای مراقب باشید.

همان قوانین در مورد استفاده از سواب پنبه در گوش ما انسان ها در مورد گربه ها نیز صدق می کند. دامپزشکان توصیه می کنند از استفاده گوش پاک کن اجتناب کنید یا هنگام استفاده از آنها احتیاط کنید. فقط از اپلیکاتورهایی با نوک پنبه ای در قسمت ‌هایی از گوش که می توانید ‌بینید، استفاده کنید. آنها را به عمق مجرای گوش نچسبانید، زیرا ممکن است باعث بروز آسیب شود.

اگر گربه شما استرس دارد، تمیز کردن گوش را به تعویق بیندازید. اگر گربه شما بیش از حد استرس دارد، به گربه خانگی تان ۲۴ ساعت استراحت دهید. علاوه بر این، دامپزشکان می‌ توانند داروهای آرام ‌بخش تجویز کنند تا به آرام تر شدن آن ‌ها کمک کنند.

بهترین گوش پاک کن برای گربه های خانگی. یک قانون کلی این است که گوش پاک کنی را انتخاب کنید که مخصوص استفاده از حیوانات خانگی است. در برخی موارد، دامپزشک حیوان خانگی شما ممکن است مصرف یک پاک کننده خاص را توصیه کند. به خصوص اگر گربه خانگی شما به مشکلات مربوط به گوش مبتلا است.

 

اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله اهمیت تمیز کردن گوش گربه و روش آن Ear Cat ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا