برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

انتخاب یک سگ شجاع و جنگجو جهت نگهبانی و … همیشه در بین نژاد های مختلف سوال بوده است. سگ داگو یا دوگو آژانتینو یکی از انتخاب های اصله هستش.برای آشنایی بیشتر با این نژاد با مقاله مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino همراه باشید.

 

مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentinoمشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

توضیحات کلی نژاد دوگو آرژانتینو :

در سال 1920 میلادی در کشور آرژانتین توسط دکر آنتونیو نورِس مارتیناز و برادش پرورش یافت. آنها نژادی می خواستند که علاوه بر یک سگ همراه و خانوادگی بتواند شکارچی و نگهبان ایده آلی نیز باشد. این نژاد از ترکیب نژادهای Great Pyrenees, Irish Wolfhound, Pointer, Great Dane, Dogue de Bordeaux, Boxer, Spanish Mastiff, Bulldog, Bull Terrier بوجود آمده است. نتیجه سگی است قدرتمند ، شکارچی ، شجاع و همچنین نگهبانی با استقامت. رنگ سفید چهره خشن او را پر رنگ تر می نماید. متأسفانه در گذشته انگلیسی ها در جنگ سگ از دوگو یا داگو آرژانتینو استفاده می کردند . امروزه نیز در جنوب آمریکا و مکانهای دیگر این عمل ناپسند همچنین ادامه دارد. در انگلستان این نژاد می بایست میکروچیپ گذاری شده ، تتو داشته باشد. اجازه صادرات و واردات ندارد. در مکانهای عمومی می باید پوزه بند داشته باشد و صاحب این سگ باید بالای 16 سال سن و دارای بیمه باشد. البته هیچ سگی ذاتاً بد نیست و تنها اوامر و تربیت صاحبش را اجرا می کند.

نام دیگر داگو یا دوگو آرژانتینو ، ماستیف آرژانتینی می باشد. همچنین با نام آرژانتینو داگو نامیده می شود. سگی بزرگ جثه و عضلانی است. سینه فراخ و پرعمیق می باشد. سر بسیار درشت و گرد می باشد. دارای فک قدرتمند بوده و دندانها به موازات بر روی یکدیگر قرار می گیرند. بینی مشکی رنگ ، چشمها با فاصله معین قرار دارند و معمولاً در رنگهای قهوه ای روشن و تیره و گاهاً رنگی یافت می شود.

اطراف چشم مشکی و گاهاً صورتی رنگ است. گوشها مثلثی شکل و نیمه افراشته است و معمولاً جراحی می شود تا کاملاً تیز بایستد. دم کلفت و بلند به سمت پایین آویزان است. پوشش خارجی ضخیم ، یک لایه و به رنگ سفید می باشد. گرچه مورد پسند نیست گاهاً لکه های مشکی بر روی سر مشاهده می شود که به آن دسته (Pirata) گفته می شود.

مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

خلق و خو نژاد دوگو آرژانتینو :

دوگو آرژانتینو سگی است باوفا و مناسب جهت نگهبانی از خانه و خانواده. بازیگوش و مهربان با کودکان. بسیار باهوش و قدرتمند. اگر آموزشی مستمر همراه با رفتاری مهربان داشته باشید می توانید به خوبی آن را آموزش دهید. نژادی است که برای همه کس پیشنهاد نمی شود. بلکه صاحبی نیاز دارد تا به خوبی به او نشان دهد رئیس کیست؟ صاحب او باید با اعتماد به نفس و رفتاری محکم داشته باشد، داگو آرژانتنو به قوانینی نیاز دارد تا از آنها پیروی کند و بایدها و نبایدهایی که برایش وضع شود. زمانی که انسان سگی را بر می گزنید ، جزء گروه آن سگ به حساب می آید و این گروه تنها می تواند یک رهبر داشته باشد. حریم ها مشخص شده اند ، شما و هر انسان دیگری باید مقام بالاتری از سگ داشته باشید. این تنها روشی است که پیرو آن رابطه خوبی بین شما و سگتان برقرار خواهد شد. سگ اگر حس کند که صاحبش بی اراده وضعیت عمل می کند. برای تعادل بقای گروهش ، رهبری را به عهده می گیرد ، سرکش می شود و آنگاه است که کنترل او دشوار می گردد. معمولاً رابطه خوبی با سایر سگها ندارد ، اگر از تولگی با سایر حیوانات بزرگ شود می تواند کنار آنها زندگی کند. این ماستیف سفید باید در سنین پایین اجتماعی شود و تحت آموزش قرار گیرد.
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

وزن و قد نژاد دوگو آرژانتینو :

وزن در نرها و ماده ها: (45-34) کیلوگرم

قد در نرها و ماده ها: (69-61) سانتیمتر
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

مشکلات سلامتی نژاد دوگو آرژانتینو :

مشکل خاصی گزارش نمی شود. اگر فعالیت بدنی کافی داشته باشد در آپارتمان نیز می تواند زندگی کند. اما یک حیاط متوسط مکان ایده آلی را برایش فراهم می نماید.
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

شرایط نگهداری نژاد دوگو آرژانتینو :

به فعالیت بدنی به حد معینی نیاز دارد. به کوهنوردی و یا پیاده روی بلند مدت روزانه نیازمند است.
به خاطر داشته باشید تا در دمای زیر صفر درجه حتماً باید داخل منزل نگهداری شود.
پوشش خارجی ساده و سفید آن جهت آراستن بسیار آسان می باشد و به برس کشیدن منظم نیاز دارد. ناخنها را کوتاه کنید. بدن این نژاد بو نمی دهد و ریزش موی متوسط دارد.
مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات نژاد جنگجو دوگو آرژانتینو Dogo Argentino ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا