برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
چند نکته جذاب در مورد زبان سگ Dog Tongue

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ Dog Tongue

یکی از وسیله های ارتباطی و بسیار کاربردی سگ ها زبانشان است. برای آشنایی با چند نکته با مقاله چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue همراه باشید.

 

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

1. سگ ها به جای عرق کردن نفس نفس می زنند

سگ ها مانند انسان ها عرق نمی کنند. آن ها فقط بر روی بالشتک پنجه و بینی خود غدد عرق دارند که به آن ها غدد مروکرین می گویند. سگ‌ ها همچنین دارای غدد آپوکرین در سراسر بدن خود هستند. این غدد، یکی از راه‌ های تعریق انسان ها است، اما در سگ‌ها، این غدد عمدتاً برای ترشح فرمون‌ های بودار استفاده می‌شوند، نه عرق کردن.

در حالی که تعداد جوانه ‌های چشایی سگ‌ ها بیشتر از گربه‌ ها است، اما تعداد آن ها بسیار کمتر از انسان ‌ها است. سگ ها فقط حدود ۱۷۰۰ جوانه چشایی دارند که تقریباً یک ششم چیزی است که انسانها دارند (تقریباً ۱۰۰۰۰!).

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

 

 

 

2. زبان سگ ها معمولا گرم است

اگر وقتی سگ خانگی شما، قسمتی از بدن تان را می لیسد، احساس گرما می کنید، احتمالاً به این علت است که دمای طبیعی بدن سگ ها ۱۰۱.۰ تا ۱۰۲.۵ درجه فارنهایت (۳۸.۳ تا ۳۹.۲ درجه سانتی گراد) است. اگر سگ شما به نفس نفس مبتلا شده است، ممکن است زبانش گرمتر از این مقدار نیز شود، اما دمای زبان را به عنوان روش ارزیابی دقیق دمای بدن سگ حساب نکنید.

 

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongueچند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

3. همه سگ ها زبان صورتی رنگ ندارند

اکثر افراد گمان می کنند که همه سگ ها زبانی صورتی رنگ دارند. داشتن زبانی صورتی و مرطوب، برای بیشتر سگ ها طبیعی است، اما دو نژاد سگ با منشأ چینی، چاو چاو و شارپیس، زبان آبی یا آبی مایل به سیاه دارند. مخلوطی از این نژادها ممکن است زبانهای آبی مایل به سیاه یا زبانی با لکه های رنگ آبی و سیاه روی زبان خود داشته باشند.

 

 

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

4. دهان سگ ها تمیزتر از دهان ما انسان ها نیست

برخلاف تصور شایع، دهان سگ قطعا تمیزتر از دهان انسان نیست. محققان دریافته اند که هم سگ ها و هم انسان ها بیش از ۶۰۰ گونه باکتری در دهان خود دارند. با این حال، باکتری هایی در دهان سگ خانگی وجود دارد که در دهان انسان ها وجود ندارد و بالعکس.

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongueچند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

5. بزاق یک سگ زخم های شما را “شفا” نمی بخشد.

باور غلط دیگری می گوید که بزاق سگ می تواند به بهبود زخم ها کمک کند. در واقع، برخی از فرهنگ های یونان و مصر باستان نیز معتقد بودند که بزاق سگ دارای قدرت شفابخشی است. در حالی که لیس زدن می تواند آلودگی ها را از زخم جدا کند، بنابراین احتمال عفونت را کاهش می دهد، اما لیس بیش از حد می تواند به پوست آسیب برساند و به طور بالقوه منجر به بروز مشکلات جدی تری شود.

بنابراین، به جای اینکه اجازه دهید سگتان زخم های شما را لیس بزند، به مراقبت های سنتی تر مانند شستشو زخم با آب و صابون و صحبت با پزشک خود در مورد هرگونه عفونت احتمالی پایبند باشید.

 

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

 

6. برخی افراد به بزاق سگ ها حساسیت دارند.

تصور زندگی بدون همراهی سگ ها سخت است، اما ۵ تا ۱۰ درصد از جمعیت به علت ابتلا به آلرژی نمی توانند از سگ های خانگی‌ نگه داری کنند. در حالی که اغلب تصور می‌ شود که افراد مبتلا به آلرژی به سگ ‌ها فقط به شوره پوستشان واکنش نشان می‌ دهند، اما بخشی از جمعیت واقعاً به بزاق سگ‌ها حساسیت دارند.

 

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongueچند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

7. سگ ها مانند گربه ها به زبان زمخت نیاز ندارند.

اگر تا به حال توسط گربه لیسیده شده اید، حتما می دانید که زبان سنباده مانند آن ها بسیار متفاوت از زبان صاف سگ است. اما آیا می دانستید که تفاوت زبان سگ و گربه احتمالاً به علت اجداد آنهاست؟ گربه ها روی زبان خود خارهای محکم و رو به عقب دارند که به آن پاپیلای رشته ای می گویند.

 

 

 

 

 

برای دیدن مقاله مرتبط با زبان گربه اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

8. زبان سگ به آن ها کمک می کند تا با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنند.

سگ ها خیلی زود یاد می گیرند که زبانشان ابزار مفیدی برای برقراری ارتباط و تعامل با دنیای اطرافشان است. سگ های مادر به محض تولد توله های خود را می لیسند تا آن ها را تمیز کنند. در چند هفته اول زندگی، توله سگ ها توسط سگ های مادر لیسیده می شوند تا آنها را وادار به ادرار و مدفوع کنند.

 

چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله چند نکته جذاب در مورد زبان سگ dog tongue ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا