برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

آیا سگ شما هم مدفوع گربه را میخورد؟ راهکار و دلایل آن چیست؟ در مقاله دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog بررسی میکنیم.

 

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

بیشتر صاحبان از مدفوع خواری سگ تنفر شدیدی دارند و برایشان کار کثیفی محسوب میشود .اسم این عادت کپروفاگیا یا مدفوع خواری است .اغلب اوقات بازداشتن سگ از اینکار بسیار مشکل است . اما راههایی برای بازداشتن از اخلاق ناپسند وجود دارد و تنها این رفتار ناپسند تنفر اور نیست و حتی باعث مشکل سازی برای گربه شما هم میشود. وقتی گربه حتی یکبار مشاهده کند که سگ در حال خوردن مدفوعش است به احتمال بسیار زیاد محل مدفوع و ادرارش را عوض میکند. چون سگ به جعبه کوچکش نفوذ کرده و این برایش غیر قابل تحمل است .

 

 

رفتار :

گربه به طور طبیعی و غریزی روی مدفوع خودش خاک میریزد . بسیار از کارشناسان و محققان حیوانات معتقد هستند که خوردن مدفوع گربه ؛ سگ را نیمه هوشیار میکند و برایش خطرناک است .

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dogدلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

رژیم غذایی نادرست :

برخی سگ ها با خوردن مدفوع گربه در پی تکمیل کمبود ویتامین های بدن خود هستند و با اینکار ویتامین های بدن خود را تکمیل میکنند چون غذای گربه بسیار چرب و حاوی مقدار زیادی ویتامین است .اما تعداد زیادی از سگ ها از غذای خود ناراضی هستند و غذای بهتر و متنوع تری را میخواهند پس مدفوع خواری میکنند.

 

 

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

دلزدگی و دلواپس بودن :

برخی از سگ ها هنگامی که دلزده یا دلواپس شوند شروع به مدفوع خورای خواهند کرد .این ممکن است راهی برای انها باشد تا توجه صتحبشان را جلب کنند . اغلب اوقات دلیلی این حلب توجه تنهاییدر ساعت طولانی در خانه و نبود سرگرمی است . خیلی ها فکر میکنند سگ نیاز به توجه و مراقبت ندارند ولی این نظریه کاملا اشتباه است.

 

 

خطر خوردن مدفوع گربه :

خوردن مدفوع گربه توسط سگ بسیار خطرناک است هرچند که مقدار کمی باشد . چون مدفوع گربه دارای مواد شیمیایی و خاک رس و مواد دیگری است که در صورت بلیعده شدن توسط سگ ممکن است باعث ایحاد بیماری در رودها ش.ود و سگ را مسموم کند . بلیعدن مدفوع گربه امکان دارن باعث گرفتن انگل شود . سگ با بلعیدن مدفوع گربه احتمال گرفتن انگال را افزایش میدهد و درصورت گرفتن انگل خطر بالایی سگ را تهدید خواهد کرد

 

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با گربه اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

 

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dogدلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

باز داشتن سگ از خوردن مدفوع گربه :

گفتن کلمه ((نه))یا ((نکن))بر روی سگ های جوان تاثیر زیادی میگذارد . مثلا میتوانید با تمام قدرت خود بگویید ((نه اینکار رو نکن ))یا ((اینکار زشت است )) البته این راه را نمیشود تضمین زیادی کرد . به هر حال شما میتوانید محل دستشویی گربه را در جایی قرار دهید که سگ به انجا دسترسی نداشته باشد مثلا میتوانید در اتاقی که سگ توانایی ورود نداشته باشد یا دربش بسته باشد قرار دهید . میتوانید برای مکان دستشویی گربه درپوشی تهیه کنید که گربه بتواند به راحتی از ان استفاده کند. ولی سگ نتواند مدفوع را بخورد. البته توجه داشته باشید که درپوشی که انتخاب میکنید توسط سگ خورده نمیشود . برای غذا دادن به سگ میتوانید از کدو تنبل یا … استفاده کنید . دامپزشک و متخصص میتواند به شما بگوید و بفهماند که خوردن مدفوع گربه توسط سگ بسیار خطرناک است . غذاهای تجاری سگ میتواند خیلی خوشمزه تر و لذیذ تر از مدفوع تلخ گربه باشد که البته این راه همیشه موثر نخواهد بود. هنگامی که سگ مدفوع گربه های بیرون از خانه را میخورد شما نباید به او اجازه دهید و باید به او قلاده ببندید. زمانی که گربه در حیاط شما مدفوع میکند اجازه ازادانه گشتن در حیاط را توسط سگ ندهید . خاک دستشویی گربه را به تعداد دفعات زیادی تعویض کنید و بعد از هر بار مدفوع اجازه نزدیک شدن سگ را به طرف ندهید. شما باید به صورت 100 درصد از اینکار جلوگیری کنید.

 

دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog

 

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله دلایل خوردن مدفوع گربه توسط سگ Defecation Dog ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا