برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیمچه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

نگهداری مرغ با سگ

به عنوان یک قاعده کلی، اجازه دادن به تعامل سگ ها با هر حیوان در پناهگاه حیوانات پرورشی ایده خوبی نیست. از آنجا که مرغ ها حیوانات طعمه هستند. احتمال زیادی وجود دارد که سگ ها نسبت به آنها واکنش منفی نشان دهند.

اما اگر از سگ نگهداری می کنید، اولین چیزی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، خوی حیوان خانگی شماست.

  • سگ شما به پرندگان چگونه واکنش نشان می دهد؟
  • آیا هنگام بیرون رفتن از سگ شما سایر حیوانات مانند خرگوش ها را تعقیب می کند؟

اگر سگ شکاری در این شرایط کنترل خودش را از دست بدهد، احتمالاً در هنگام نگهداری آنها در کنار مرغ هم همین واکنش را از خودش بروز می دهد. اما، اگر سگ شما در برخورد با سایر حیوانات مزاج آرام تری داشته باشد. در صورت برخورد با مرغ ها هم ممکن است برخورد بهتری داشته باشد.

از طرفی هم این احتمال وجود دارد که سگ شما رفتار افراطی را از خودش بروز دهد. حتی به جوجه ها علاقه مند شده و وقت زیادی را صرف تماشای و تلاش برای بازی با آنها کند. اما “برای کشتن” آنها هیچ حرکتی نمی کند. سگ شما باید متوجه این موضوع باشد که مرغ ها برای شکار کردن مناسب نیستند. همچنین مهم است که سگ شما درک کند مرغ ها آسیب پذیر هستند و نمی توانند با آنها مانند یک سگ برخورد و حتی بازی کنند.

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با مرغ و خروس اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

آموزش سگ ها برای کنار آمدن با مرغ ها

برای آموزش سگ ها برای کنار آمدن با مرغ بهتر است در ابتدا آنها را در قفس جدا نگه دارید. بسیاری از نژادهای سگ به طور طبیعی در مورد حیوانات کوچک احتیاط می کنند و هنگامی که آنها را در قفس ببینند از آن محافظت می کنند. در این وضعیت باید به رفتار سگ خود توجه کنید که آیا که سگ شما با احتیاط  مرغ را استشمام می کند و یا بالا و پایین می پرد.

یکی از مهمترین موارد در آموزش سگ ها برای کنار آمدن با مرغ ها، توجه به نژاد سگ است. سگ های شکار مانند تازی و بیگل با توجه به غرایز شکاری آنها هرگز نباید اجازه با مرغ ها نگهداری شوند. در مقابل، سگ های گله غریزه محافظتی و گله ای دارند و احتمالا به جوجه های شما آسیب کمتری می رسانند.

هیچ روش صددرصدی برای اطمینان از کنار آمدن در هنگام نگهداری سگ ها و مرغ ها وجود ندارد. اما اگر وقت زیادی را صرف آموزش سگ های خود کنید که آموزش های لازم برای زندگی در کنار مرغ ها را ببینند، شاید در این امر موفق شوید.

آموزش سگ می تواند یک روند طولانی باشد. بنابراین بهتر است تا چند هفته مرغ های خود را با یک مانع به سگ های خود معرفی کنید. حتی اجازه دهید آنها رو در رو همدیگر را ملاقات کنند.

اما باید به وضعیت روانی مرغ هم دقت کنید. هرگز  منصفانه نیست که مرغ ها را مجبور کنید که در یک محیط مشترک با سگ ها با استرس زیاد زندگی کنند. حتی اگر از نظر جسمی سگ به آنها آسیبی نرسانند.

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

نگهداری مرغ در کنار گربه ها

نگهداری گربه ها در کنار مرغ ها با نگهداری سگ ها داستان کاملاً متفاوتی دارد. پیش بینی رفتار گربه ها دشوارتر است و به آموزش کمتری نیاز دارند.

بسیاری از کشاورزان معتقدند که گربه های مزرعه آنها علاقه ای به شکار طیور ندارند. آنها بیشتر به شکار موش ها علاقه دارند که ناگزیر توسط پرندگان جذب می شوند.

بیشتر مرغ ها برای شکار گربه، خیلی بزرگ هستند. اما این امر تا حد زیادی به نژاد مرغ و اندازه گربه شما بستگی دارد. اگر متوجه شدید گربه شما به مرغ ها حمله می کند، یک قفس محکم و مطمئن پیدا کنید تا گربه شما نتواند به مرغ ها دسترسی داشته باشد. این روش در هر صورت خوب است، زیرا حتی اگر گربه شما با مرغ ها بتواند رابطه دوستانه ای داشته باشد، ممکن است سایر گربه های اطراف محل نگهداری مرغ ها چنین رفتاری را نداشته نباشد!

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیمچه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

نگهداری مرغ با خوکچه هندی

نگهداری خوکچه هندی در کنار مرغ ها مشکلی ایجاد نمی کند. اما برای جوجه ها و خوکچه های دریایی به شما توصیه می کنیم که بهتر است این دو حیوان در یک محیط مشترک نگهداری نشوند. چند دلیل برای این موضوع وجود دارد، از جمله:

  • موش های اطراف محل زندگی مرغ ها ممکن است به غذای حیوانات شما جذب شوند و در نتیجه به خوکچه های هندی حمله کنند.
  • در برخی شرایط ممکن است، جوجه ها به یکدیگر و حتی حیوانات دیگری که با آنها زندگی می کنند نوک بزنند. این می تواند آسیب جدی به خوکچه هندی، که پوست ضخیمی برای محافظت از آنها ندارد، وارد کند.

نگهداری مرغ با خرگوش

نگهداری مرغ و خرگوش در صورتی که هر دو آنها خیلی جوان باشند، می تواند تا حدودی مشکل ساز نباشد. اما باید رژیم غذایی و تجهیزات مورد نیاز هر یک را برای آنها تامین کنید.

به عنوان مثال، خرگوش ها دوست دارند فضای تمیزی برای خوابیدن داشته باشند. بنابراین اگر می خواهید آنها را در یک فضای مشترک با مرغ ها نگهداری کنید، باید محل آنها را همیشه تمیز کرده و به این موضوع توجه کامل داشته باشید.

از طرفی هم باید دقت کنید که جوجه ها و خرگوش ها فضای امنی را در داخل قفس داشته باشند که در آن بتوانند از حریم شخصی و فضای مناسبی برخوردار باشند. شما می توانید با در نظر گرفتن سه منطقه، یکی برای نگهداری جوجه ها، دیگری برای خرگوش ها و یک فضای مشترک برای هر دوی شان، آنها را در کنار هم نگهداری کنید.

داشتن یک محفظه بزرگ و مطمئن باعث می شود جوجه های شما به طور کلی امنیت بیشتری داشته باشند.

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

نگهداری مرغ و سایر حیوانات خانگی

شما همچنین می توانید جوجه ها و مرغ ها را در کنار بزها و اردک های ماده در کنار همدیگر نگهداری کنید. اما اردک های نر ممکن است به مرغ ها آزار برسانند. از طرفی هم آنها، با پرندگان در مرغداری کنار نمی آیند. آنها هر چیزی را که به کف مرغداری بیفتد می خورند. حتی به پرندگان نوک می زنند. حتی ممکن است توجه موشها را به خود جلب کنند، این امر باعث ایجاد مشکل برای پرندگان کوچکتر خواهد شد.

حیوانات خانگی پستانداران کوچک مانند همستر و جوربیل هرگز نباید در محفظه مشابه مرغ نگهداری شوند.

اگرچه از نظر اجتماعی، جوجه ها و اردک ها یا غازها می توانند در مکان های مشترک با یکدیگر کنار بیایند، اما در مورد نگه داشتن آنها باید چند نکته را در نظر گرفت:

  • جوجه اردک یا جوجه غاز و جوجه به غذاهای مختلفی احتیاج دارند.
  • اردک ها و غازها برای شنا جدا از آب آشامیدنی به یک منبع آب نیاز دارند. اما مرغ ها ممکن است در این منابع غرق شوند.
  • اگر اردک یا غاز و مرغ نوک بزنند، ممکن است برای اردک ها بسیار خطرناک باشد. زیرا مرغ ها دارای منقار بسیار تیزتری هستند یا اگر یک غاز بخاطر اندازه بزرگ، بالهای قوی و گزش های قدرتمند خود تصمیم به تقابل بگیرد برای مرغ خطرناک است!

اگر تصمیم دارید مرغ و اردک یا غازها را کنار هم نگه دارید، یک منطقه خاص را برای هر یک از آنها در نظر بگیرید.

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیمچه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

مرغ و پستانداران مزارع

جوجه ها به خوبی با پستانداران دیگری از جمله اسب، خر، گاو، بز، گوسفند و لاما کنار می آیند. جوجه ها از نظر اجتماعی بدشان نمی آید که در اطراف این گونه ها باشند. مهمترین نگرانی هایی که باید در زندگی مشترک این حیوانات در نظر گرفته شود، این است که مرغ ها ممکن است به طور تصادفی زیر پای حیوانات بزرگتر له شوند. یا مرغ ها، از داروها و یا مواد شیمیایی که در رژیم غذایی حیوانات مزارع استفاده می شود تغذیه کنند. این می تواند برای مرغ ها خطرناک باشد.

 

 

چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله چه حیواناتی را میتوانیم کنار مرغ و خروس نگهداری کنیم ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا