برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog

مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog

سگهای بزرگ و غول پیکر با جثه تنومند و قدرتی را میشناسید؟ برای آشنایی با یکی از سگهای خوب جهت گله یا نگهبانی با مقاله مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog همراه باشید.

 

مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian Shepherd Dogمشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog

توضیحات کلی سگ کوکیژین آوچارکا :

کوکیژین آوچارکا به عنوان سگ چوپان اجداد او را سگهای گله منطقه قفقاز تشکیل می دهند. جهت محافظت گله در برابر دزدان و حیوانات وحشی پرورش می یافته. این نژاد همیشه توجه و نخستین بینندگان را در مقابل کار و انجام وظیفه سر سختانه اش بر می انگیزد. فقدان مراکز پرورش این نژاد و تحقیقات و نوشته های نا کامل گویای کم یابی این نژاد است. برای قرون متعادل وجود گله های گوسفند که در نواحی کوهستانی قفقاز واقع در میان دریای سیاه و دریای خزر (کاسپین) در همسایگی ایران و ترکیه زندگی می کردند. توسط انسانها و سگهای شبیه این نژاد محافظت می شوند که قدمت آنها به 600 سال می رسد. در روسیه از شهرت زیادی برخوردار است. Ovcharka به زبان روسی به معنای سگ چوپان می باشد. امروزه در لهستان ، هانگاری و سایر کشورهای شوری سابق برنامه های پرورشی و اصلاح نژاد به صورت جدی دنبال می شود. و اگرچه امروزه از این سگ برای اهداف قدیم گله داری استفاده نمی شود ، کماکان پرورش دهندگان جهت حفظ شهرت این نژاد می کوشند. کوکیژین در سال 1960 میلادی به شرق آلمان منتقل شد و در آنجا به عنوان پاسدار و محافظ مرزها مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1989 بعد از سقوط دیوار برلین 7.000 قلاده از این سگها ناپدید و به خانواده های سرتاسر آلمان واگذار گردیدند. برنامه پرورش علمی در آلمان به حفظ و بقای این نژاد بسیار قدرتمند ، جسور و بهترین محافظ ، کمک به سزایی نمود.

 

مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian Shepherd Dog

 

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

نژاد کوکیژین آوچارکا (قفقازی) دارای اندامی تنومند با چشمان تیره رنگ می باشد. موها به عنوان عایق بسیار پر پشت ، حجیم و سنگین مناسب روی گوشها را پوشانده است. دم با موهای بسیار پر پشت ، حجیم و سنگین پوشیده شده است. پاهای جلویی بلند ، صاف و بسیار مستحکم می باشند. پنجه ها بزرگ و سنگین می باشند. موی بین پنجه ها به عنوان عایق و محافظ بسیار خوبی عمل می کنند. بینی سیاه رنگ و حفره ها باز و بزرگ می باشند پوشش خارجی ضخیم ، انبوه ، ضد آب و بسیار مناسب جهت زندگی در آب و هوای سرد و بوران می باشد. پوشش خارجی توله ها نرم تر از بزرگسالان است. در انواع رنگهای طوسی ، قهوه ای ، سرخ ، ببری و سفید یافت می شود. در موطن اصلی ، گوشهای سگهای قفقازی را معمولاً می بریدند.

 

مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian Shepherd Dogمشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog

خلق و خو سگ کوکیژین آوچارکا :

هدف از نگهداری کوکیژین حفاظت از گله دامها بوده است. سگی است قدرتمند ، جسور ، و شجاع. اگر از تولگی به خوبی تحت آموزش قرار نگیرد می تواند به سگی خطرناک و آسیب رسان خصوصاً در مقابل افراد غریبه ، تبدیل شود. بسیار باهوش ، هشیار ، قدرتمند و سر سخت. افراد ناشناس را به هیچ عنوان نمی پذیرد و روحیه بسیار تهاجمی دارد. تمامی اطرافیان اعم از صاحب ، کودکان خانواده ، گربه ، سایر سگها ، پرندگان و … مورد احترام و حمایت او قرار خواهند گرفت. بهتر است با کودکان کم سن و سال تنها نماند زیرا بازی و یا حتی حمایت از کودکان را گاهاً با سرسختی و خشونت تمام انجام می دهد. گرچه برای افراد ناشناس اصلاً وقت و حوصله ندارد ، اما دوست ایده آل و بسیار خونگرمی برای خانواده است. گاهاً در برابر سگهای ناشناس سلطه طلب و مهاجم می باشد. اصولا سگی نیست که برای همه کس پیشنهاد شود. صاحبی نیاز دارد تا به او بفهمانند که حاکم قدرتمند کیست و زمان زیادی را جهت آموزش و اجتماعی کردن وی صرف نماید. انسان شخصی است که باید تصمیم گیرنده باشد ، نه سگ!!! این تنها راهی است که می توانید رابطه خوب و کاملی با سگ خود داشته باشید.
مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian Shepherd Dog

وزن و ارتفاع سگ کوکیژین آوچارکا :

وزن در نرها و ماده ها: (70-45) ک.گ

ارتفاع در نرها و ماده ها: (72-64) س.م

مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian Shepherd Dogمشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog

شرایط نگهداری سگ کوکیژین آوچارکا :

کوکیژین آوچارکا جهت نگهداری در آپارتمان توصیه نمیشود. به فضای زیادی نیاز دارد ، حداقل یک حیاط بزرگ. پوشش خارجی و ضخیم به او کمک می کند تا به سادگی در سرما خارج از منزل زندگی کند.
برای افرادی توصیه می شود که دارای فضای زیادی جهت دویدن حیوان دارند از آنجا که یک سگ چوپان است و پر انرژی ، پیاده روی های روزانه و طولانی مدت پیشنهاد می شود. به خاطر داشته باشید که هرگز در هنگام پیاده روی سگ نباید جلوتر از صاحب راه برود چرا که در ذهن او فرمانده کسی است که جلوتر قدم بر می دارد و آن شخص انسان است ، نه او !
پوشش خارجی در انواع کوتاه و بلند یافت می شود. سگهای مو بلند نیاز به برس کشیدن ، آراستن و توجه جهت جلوگیری از گره خوردن موها دارند. سگهای مو کوتاه به آراستن کمتری نیاز دارند. حال آ]نکه برس کشیدن منظم برای آنان نیز پیشنهاد می گردد.
مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian Shepherd Dog

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات سگ بزرگ کوکیژین آوچارکا Caucasian ovcharka Dog ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا