برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
نژادهای برتر طوطی در جهان parrot

نژادهای برتر طوطی در جهان parrot

نگهداری از پرندگان زینتی از زمان های گذشته جایگاه خاصی در بین مردم داشته است. در بین تنوع زیاد پرندگان زینتی ؛ طوطی ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند. در این مقاله با  نژادهای برتر طوطی در جهان parrot آشنا میشویم. با ما همراه باشید.

 

1.اسکارلت ماکائو

یکی از بزرگترین گونه‌های ماکائو و یک حیوان خانگی بسیار محبوب. آنها بوی امریکای مرکزی و جنوبی هستند و می‌تواند به طور متوسط تا ۵۰ سال عمر کنند. اسکارلت ماکائو به خاطر صدای بسیار بلندش و این که می‌تواند حرف زدن و یک سری ترفند را یاد بگیرد شناخته شده و معروف است.

 

 

 

 ۲. ماکائو آبی طلائی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotنژادهای برتر طوطی در جهان parrot

این پرنده‌های بسیار زیبا هم که می‌توانند به طور متوسط تا ۵۰ سال عمر کنند، به ماکائوهای آبی طلائی یا مکائو آبی و زرد معروف هستند. طول آنها (از نوک سر تا ته دم) به ۸۴ سانتیمتر و وزن آنها به یک کیلوگرم می‌رسد. درست مثل سایر ماکائوها، ماکائوی آبی طلائی نیز می‌تواند حرف زدن یاد بگیرد.

 

 

۳. ماکائو سنبلی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotطوطی که بومی مرکز و جنوب شرقی امریکا است. طولی حدود ۱۰۰ سانتیمتر دارد که از هر گونه‌ی دیگر طوطی‌ها بلند‌تر است و بزرگترین گونه‌ی طوطی‌های پروازی است.

 

 

 ۴. طوطی خاکستری آفریقایی کاسکو

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotاین پرنده‌ی زیبا که با عنوان طوطی خاکستری نیز شناخته می‌شود. در جنگل‌های بارانی غرب و مرکز افریقا یافت می‌شود. متخصصان آن را به عنوان یکی از باهوش‌ترین پرنده‌های جهان قلمداد می‌کنند. آنها در درجه‌ی اول از میوه‌های نخل، دانه‌ها، میوه‌ها، و چیزهای برگدار تغذیه می‌کنند. ماهیت آرام آنها در کل و توانایی‌شان در تقلید صدا آنها را به حیوانات خانگی محبوبی در سرتاسر جهان تبدیل کرده است.

 

 

۵. عروس هلندی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotعروس هلندی که با نام کوکاتیل هم شناخته می‌شود، کوچکترین عضو خانواده‌ی طوطیان و بومی استرالیا است. عروس هلندی در سرتاسر جهان حیوان خانگی بسیار محبوبی به شمار می‌رود.

 

 

6. آمازون پیشانی سفید

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotنژادهای برتر طوطی در جهان parrot

آمازون پیشانی سفید یا طوطی پیشانی سفید بومی امریکای مرکزی است. این پرنده طولی به اندازه‌ی ۲۵ سانتیمتر دارد که آن را به کوچکترین پرنده‌ی آمازون دنیا تبدیل می‌کند. آنها می‌توانند طیف ۳۰ تا ۴۰ صدای مختلف را تقلید کنند و مانند سایر طوطی‌های بزرگ طول عمری حدود ۴۰ سال دارند.

 

 

۷. شهدخورک رنگین کمانی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrot این نوع پرنده یک طوطی با جثه‌ی متوسط است و طول ۲۵-۳۰ سانتیمتر است. شهدخورک‌های رنگین کمانی به شدت رنگارنگ هستند و در مجموع پرهایی بسیار روشن دارند. آنها طول عمر نسبتا کوتاهی برابر با ۲۰ سال دارند.

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با طوطی اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

۸. طوطی برزیلی (مرغ عشق) فیشر

این گونه از طوطی‌ها بعد از کشف آنها توسط گوستاو فیشر آلمانی در اواخر قرن نوزدهم نامگذاری شدند. این پرنده‌های کوچک، که بومی ماداگاسکار هستند جزو حیوانات خانگی آدم‌های بسیاری در سرتاسر جهان هستند. آنها طول عمری حدود ۲۰ سال دارند و نسبتا آرام هستند، که همین امر آنها را به حیوانات خانگی خوبی تبدیل می‌کند.

 

 

 

۹. طوطی کاکلی کاکل زری

یک طوطی با اندازه‌ی متوسط (حدودا ۳۴ سانتیمتر)، که طول آن به ۳۴ سانتیمتر می‌رسد. این پرنده پرهایی به رنگ سفید و کاکلی زرد رنگ دارد، که همین موضوع علت نامگذاری آن به کاکل‌زری است. طوطی کاکلی کاکل‌زری بومی استرالیا و گینه‌ی نو است.

 

 

 

۱۰. پاراکیت طلائی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotاین طوطی زیبا که با عنوان کانور طلائی نیز شناخته می‌شود (همان طور که در تصویر می‌بینید) پرهایی زرد دارد و نوک بال‌هایش به رنگ سبز است. این پرنده در قسمت‌های مرتفع و خشک‌تر جنگل‌های بارانی آمازون برزیل زندگی می‌کند و گونه‌ای در خطر انقراض است.

 

 

۱۱. طوطی ملنگو طوق صورتی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotطوطی طوق صورتی یا ملنگو پرنده‌ای از خانواده طوطیان است. این طوطی را در زبان انگلیسی «پاراکیت گردن حلقه ای» و «پاراکیت گردن حلقه‌ای صورتی» می‌نامند. این طوطی نیز طرفداران بسیاری دارد و از لحاظ جثه و اندازه کمی کوچک تر از شاه طوطی است و برخلاف شاه طوطی، فاقد لکه سرخ روی لبه بال است. این طوطی بومی افریقا و آسیا است و معمولا طول عمری برابر با ۱۵ تا ۲۰ سال دارد.

 

 

 

 ۱۲. باجریگار (مرغ عشق در ایران)

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotمرغ عشق برای نخستین بار در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی به صورت گله‌های وحشی در استرالیا مشاهده شد که تعداد افراد این گله‌ها به هزاران قطعه می‌رسید. نام انگلیسی مرغ عشق «باجریگار» از کلمه بومی budgerijour گرفته شده‌ است. طول عمر این پرنده ۵-۸ سال است. رنگ طبیعی این حیوان سبز چمنی می‌باشد انتهای پشت سینه و شکم سبز می‌باشد. پشت سر بالای شانه و روی بالها زرد همراه با خطهای سیاهی به صورت موجی می‌باشد. دو پر بزرگ از میان دمش بیرون آمده که آبی تیره‌اند.

پرهای دم سبز بوده و دارای نوار زردی می‌باشد. صورت مرغ عشق تا گلو زرد روشن است و در انتهای صورتش لکه‌های بنفشی که ریش نامیده می‌شود وجود دارد. پلکها بسیار نازک هستند و از سمت پاین به بالا جمع می‌شوند. نوکش مانند طوطی سانان است و نوک پایینی کوچکتر از بالایی می‌باشد.

 

 

 

‍۱۳. طوطی آمازونی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotگونه‌ای از طوطیان است که نسبتا کوچک و تپل است و دمی کوتاه و مربعی دارد و رنگ‌های پر و بال آن بسیار روشن است. وزن آنها معمولا بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ گرم است. خاستگاه این نوع طوطی کشور برزیل است و حدود ۴۰ سال عمر می‌کنند.

 

 

 

۱۴. طوطی اکلکتوس

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotنژادهای برتر طوطی در جهان parrot

این نوع طوطی که خاستگاه آن شمال شرق استرالیا، جزایر سلیمان، گینه‌ی نو، سومبا و جزایر مالوکو است بین ۳۵ تا ۴۳ سانتیمتر طول دارد. از مشخصه‌های این نوه پرنده رنگ مختلف جنس نر و ماده‌ی آن است. رنگ نرها سبز علفی است و رنگ ماده‌ها قرمز تا قرمز قهوه‌ای است. متوسط عمر آنها بین ۲۵ تا ۳۰ سال است.

 

 

 

۱۵. کاکادو ملوکان

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotیکی از بزرگترین گونه‌های طوطی‌های سفید است که ممکن است طول آنها به ۴۵ تا ۵۰ سانتیمتر برسد. در نگاه اول صورتی کمرنگ دیده می‌شود. اما وقتی پرهای تاج خود را باز می‌کند به رنگ نارنجی است. زیر بال‌ها و دم آنها زرد رنگ است. این پرنده بومی اندونزی و متوسط عمر آن ۴۰ تا ۶۰ سال است.

 

 

 

۱۶. طوطی کاکلی گوگردی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotطوطی‌کاکلی گوگردی تنها گونه طوطی سفید رنگ از خانواده کاکاتوهاست که جثه نسبتاً بزرگتری نسبت به دیگر هم خانواده‌های خود دارد و در مناطق پوشیده شده از درخت در استرالیا، اندونزی و گینه نو یافت می‌شود. آنها در زیستگاهها و مناطقی که در تعداد زیاد یافت می‌شوند، معمولاً بعنوان آفت برای محصولات نباتی، کشاورزی به حساب می‌آیند. این پرنده برای پرورش بعنوان یک حیوان خانگی به خوبی شناخته شده و مناسب هستند. طول عمر این پرنده معمولا ۳۰-۴۰ سال است.

 

 

 

۱۷. شاه طوطی یا طوطی بزرگ اسکندر

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotطول این پرنده ۵۸ سانتیمتر و رنگ اصلی‌اش سبز است و در جنس نر آن نوار سیاهی از بخش زیرین منقار منشعب شده و در پشت گردن به نوار قرمزی ارتباط می‌یابد. اگر از جوجگی با انسان باشند استعداد یادگیری واژه‌ها را دارند. زیستگاه اصلی شاه‌طوطی از پاکستان تا ویتنام است که کشورهای پاکستان، هند، سری لانکا، بوتان، نپال، بنگلادش، برمه، تایلند، لائوس و ویتنام را شامل می‌شود. علاوه بر این جمعیت‌هایی از طوطی‌های از قفس گریخته نیز در افغانستان، ایران، کویت، عربستان، ترکیه، امارات و یمن ساکن شده‌اند. متوسط طول عمر این پرنده ۳۰-۴۰ سال است.

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با طوطی اینجا کلیک کنید

 

 

۱۸. طوطی کاکلی سینه صورتی

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotنام یک گونه از تیره طوطی‌کاکلی است که به آن گِلا هم می‌گویند. خاستگاه این پرنده‌ی زیبا کشور استرالیا است. طوطی کاکلی سینه صورتی ۴۰ سال عمر می‌کند. این پرنده طولی حدود ۳۵ سانتیمتر دارد و وزنش حدودا ۳۵۰ گرم است. جنس نر و ماده‌ی این پرنده تفاوت چندانی با هم ندارند.

 

 

 

۱۹. طوطی پروتلت

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotاین نوع طوطی با این که در ایران چندان دیده نمی‌شود ولی جزو دسته‌ی طوطی‌های کوچک جثه‌ی معروف جهان به شمار می‌رود. به لحاظ رفتاری به مرغ عشق یا همان طوطی برزیلی شباهت‌هایی دارد.

 

 

 

۲۰. طوطی خورشیدی (سان کورن)

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotبعضی از آنها بدنشان سبز رنگ است و سرشان قرمز روشن و درخشان است. طوطی خورشیدی یکی از مشهورترین طوطی‌های جهان است چون دارای شخصیت جالبی است و می‌تواند با حرکات و رفتارهای مختلفش شما را حسابی سرگرم کند. خاستگاه این پرنده شمال شرقی امریکای جنوبی است و معمولا بین ۱۵ تا ۲۵ سال عمر می‌کند.

 

 

 

۲۱. طوطی رزیلا

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotاین نوع طوطی بیشتر به خاطر ظاهر زیبا و چشم‌نوازی که دارد تقریبا توجه همه کس را به خود جلب می‌کند و بسیاری از آدم‌ها دوست دارند که یکی از آنها را به عنوان جیوان خانگی خود داشته باشند چون طوطی رزیلا به زندگی اجتماعی تمایل دارد و می‌تواند همدم خوبی برای افراد تنها باشد. خاستگاه این طوطی کشور استرالیا است و شش نوع مختلف دارد: رزیلای غربی، رزیلای لاکی (قرمز سیر)، رزیلای سبز، رزیلای کله کمرنگ، رزیلای شرقی و رزیلای شمالی. این نوع طوطی بین ۱۵ تا ۲۰ سال عمر می‌کند.

 

 

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با طوطی اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

۲۲. طوطی کانور

نژادهای برتر طوطی در جهان parrot این دسته گروه بزرگی از طوطی‌ها را در بر می‌گیرد من جمله سان کانور، کانور طلائی، کانور داسکی و سایر طوطی‌هایی با جثه‌ی کوچک و متوسط.

 

 

 

۲۳. طوطی کواکر یا طوطی راهبه

نژادهای برتر طوطی در جهان parrotاین پرنده نام خود را به خاطر پرهای خاکستری‌ صورت خود که آن را شبیه به یک راهبه می‌کند گرفته است. همچنین به آن طوطی میمونی هم می‌گویند که در جنوب امریکا زندگی می‌کنند. این پرنده جثه‌ای به اندازه‌ی ۳۰ سانتی‌متر دارد و می‌تواند صحبت کند. متوسط طول عمر این پرنده ۱۵ تا ۲۰ سال است. جیره‌ی غذایی‌شان میوه‌ها و دانه‌ها هستند و جنسیت آنها را فقط از طریق تست دی‌ان‌ای می‌توان تشخیص داد.

 

 

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله نژادهای برتر طوطی در جهان parrot ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا