مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

گربه بامبی

گربه بامبی ( Bombay ) یک گربه بسیار باهوش و زرنگ است. بامبی با خانواده ای که آن را دوست دارند بسیار صمیمی و بازیگوش است ، همچنین بازی کردن با اسباب بازی های مورد علاقه از بهترین و دوست داشتنی ترین فعالیت های روزمره گربه بامبی می باشد.

مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

تاریخچه وجود گربه بامبی

پرورش دهندگان گربه آدم های کنجکاوی هستند که تجربیات زیادی در زمینه جفت گیری گربه ها دارند. اغلب این افراد آزمایش های جدید را انجام می دهند که نژاد های جدیدی از گربه ها را بدنیا آورند.

این کارها را می­توان در مواردی همچون جهش های ژنتیکی یا جفت کردن گربه های مختلف با یکدیگر انجام می دهند.

گربه بامبی که اسم آن ، باعث ایجاد این تفکر در ذهن دوست داران این گربه ایجاد میکند که ، گربه بامبی ، حتما از نژاد گربه های شبه قاره هند می باشد ، در حالی که اصلا چنین نیست و بامبی هیچ گونه ارتباطی به هند ندارد.

اما گربه بامبی از جفت گیری نژاد های گربه امریکن شورت هیر سیاه و گربه  بوجود آمده است ، که دارای پوست سیاه و براقی است که از نژاد امریکن شورت هیر گرفته است.

پرورش دهندگاه گربه بامبی آقایان نیکی هورنر لوئیزول و کنتاکی ، که فعالیت خود را از اواخر سال ۱۹۵۰ شروع کردند ، هدف آن ها این بود که گربه ای سیاه با موهای براق ، عضله ای و خون گرم ایجاد کنند که بعد از کلی تلاش توانستند با جفت گیری آمریکن شورت هیر و بورمس ، گربه بامبی را بدنیا بیاورند.

انجمن طرفداران گربه آمریکا ، گربه بامبی را در سال ۱۹۷۸ به عنوان یک نژاد رسمی شناخته اند. امروزه این گربه توسط تمامی انجمن های گربه در سراسر جهان به عنوان یک نژاد گربه شناخته شده است.

گربه بامبی شباهت زیاد تری به امریکن شورت هیر دارد در حالی که شباهتش نسبت به بورمس کمتر است.

 

مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

اندازه گربه بامبی

بامبی به صورت معمولی وزنی حدود ۶ الی ۱۱ پوند دارد.

۱ pound = 0.45359237 kilograms

مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay catمشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با گربه اینجا کلیک کنید

رفتار و عملکرد بامبی

گربه بامبی ( Bombay ) ، پرجنب و جوش و مهربان است ، مردم اغلب این گربه را دوست دارند.

سبک زندگی این گربه به گونه ای است که توانایی ماندن در خانه های آپارتمانی را دارد و اغلب با محیط اطراف خود سازگار می شود.

طبیعت آرام بامبی باعث شده است که با دیگر حیوانات خانگی رابطه خوبی داشته باشد ، اما جالب است بدانید که در بین دیگر گربه ها ، گربه بامبی یک روحیه لیدری دارد که دوست دارد نسبت به بقیه گربه با ارزش تری باشد.

اگر شما در خانه به دنبال گربه بامبی خود می گردید ، باید بدانید که بامبی  دوست دارد که در جاهای گرم و نرمی بخوابد و استراحت کند ، پس حتما در گشتن این گربه در اتاق خواب به زیر پتو یا اطراف بخاری دقت کنید که به احتمال زیاد در اینجا خواهد بود.

گربه بامبی اهل خانه را می شناسد و اغلب دوست دارد که با آنها حرف بزند و میو میو کند . ( با صدای کم حرف میزند باعث اذیت افراد خانه نمی شود )

گربه بامبی بازی پرتاب و گرفتن یک شئ را دوست دارند و توانایی خاصی در بازی کردن دارند. برخی از بامبی ها یاد گرفتند که با افسار گربه حرکت کنند و در بیرون قدم بزنند.

بامبی همانند دیگر حیوانات خانگی ، باهوش و زرنگ است و همچنین این گربه حقه هایی نیز بلد است و دوست دارد که این حقه های خود را به شما نمایش دهد و حتی حقه های جدیدی یاد بگیرد.

همچنین داشتن یک اسباب بازی برای گربه ها و سگ ها بسیار مفید است و باعث مشغولیت آن ها می شود . مانع از بی حوصلگی می شود.

 

مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

معیار های سلامت گربه بامبی

باید توجه داشته باشید که گربه هایی که اغلب از ترکیب نژاد گربه ها بدنیا می آیند ، ممکن است دارای مشکل ژنتیکی باشند. اما باید اعلام کنیم که نژاد گربه های بامبی ( Bombay cat ) کاملا سالم هستند. اما اگر گربه بورمس دچار بیماری باشد ، به احتمال زیاد این بیماری در بامبی نیز دیده خواهد شد. که شایع ترین این بیماری ها نقص  craniofacial می باشد.

گاهی اوقات گربه های بورمس دارای اختلال در سر خود هستند که این نقص کاهی اوقات در بورمس ها به دلیل جهش های ژنی رخ می دهد. این اتفاقات اغلب در بچه گربه ها رخ می دهد که ممکن است سر گربه تا حدودی اون ساختار و تیپ خود را از دست بدهد.

اگر شما در حال حاضر قصد خرید بچه گربه بامبی را دارید ، بهتر است بدانید که نژاد بامبی دچار اختلاف ژنتیکی نباشد و بورمس استفاده شده در جفت گیری کاملا سالم باشد.

 

مشخصات گربه سیاه بامبی Bombay catمشخصات گربه سیاه بامبی Bombay cat

روش های نگهداری از نژاد گربه بامبی

پوست گربه بامبی بسیار شباهت زیادی به امریکن شورت هیر دارد. لازم است که هر هفته موهای بامبی را شانه بزنید تا موهای زائد و مرده آن را از بدن آن جدا کنید. البته روغن مال کردن پوست بامبی برای سلامت و براق سازی آن بسیار عالی است. حمام کردن برای آن به ندرت لازم است.

دندان های گربه و هر حیوان خانگی دیگری نیز که دارید بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که سلامت دندان ها برای حیوانات و سلامت آن ها بسیار ضروری است. پس سعی کنید در مدت زمان های کوتاهی دندان های بامبی را مسواک بزنید.

همچنین باید دقت داشته باشید که در صورت چرکی شدن چشم های گربه ، آن را با استفاده از دستمال تمیز ، چشم های گربه را پاک کنیم ، و گوش های آن نیز بسیار مهم است که باید تمیز شوند.

برای تمیز کردن گوش و چشم از پنبه استفاده نکیند ، از پارچه تمیز و آب ولرم استفاده کنید.

همچنین لازم است که بگویم جعبه یا ظرف دستشویی این گربه باید همیشه تمیز باشد ، بهتر است که هر روز آن را تمیز کنید. چون در صورت تمیز نبودن ، بامبی دنبال یک مکان دیگر برای دستشویی کردن می گردد. همچنین این عمل باعث تمیز بودن و سلامت گربه و افراد خانواده می شود.