برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

در بین سگهای عروسکی شباهت های بسیاری وجود دارند که تشخیص دقیق نژاد سگ را مشکل میکند. برای آشنایی با یکی از بهترین نژادهای عروسکی با مقاله مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese  همراه باشید.

 

مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

توضیحات کلی :

اصولاً موطن او را نمی توان بخوبی از مالتیز ها (Maltese) جدا نمود زیرا که نام این نژاد همزمان با مالتیزها در کتب تاریخی 384-322 قبل از میلاد آمده است. اما اوج شهرت این نژاد زمانی بود که یک جفت از انها را به عنوان هدیه در سال 1556 به فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا اهدا نمودند. این نژاد به هاوانیز (Havanese) و بیشن فریزای (Bichon Frise) بسیار نزدیک است.
بولوگنس با جثه ای کوچک و پاهای کوتاه که سرتاسر بدنش با موهای کاملاً سفید ، پر پرشت و بلند پوشیده شده است. طول و عرض بدن حیوان تقریباً مساوی است. جمجمه متوسط ، بینی سیاه رنگ ، دندانها سفید و مرتب ، چشمها به اندازه متوسط و کاملاً در قسمت جلو سر حیوان قرار گرفته است. گوشها در بالای سر و آویزان هستندو پاها کاملاً توسط مو پوشیده شده است. رنگ قابل قبول در این نژاد سفید خالص است بدون لک.
مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

خلق و خو

بسیار جدی ، رام و سر به راه. اصولاً آرام و متکی به صاحبش است. بولوگنس خجالتی تر از پسر عمویش بیشن فریزای Bichon Frise)) او عاشق همراه بودن با صاحبش و مردم است. با نشاط و سرزنده ، بازیگوش و شاد. بیرون از خانه شلوغ و بی نظم است. اما در خانه همه جا مانند سایه صاحبش را دنبال می کند. می گویند زمانی که با بی توجهی صاحبش روبرو شود و کس با او بازی نکند و یا نادیده گرفته شود با سگواری زوزه سر می دهد!. با غریبه ها خیلی سریع خو می گیرد اما گاهی برخی ترسو و کمرو می شوند ف بنابراین بهتر است که از تولگی با غریبه و صداهای بلند شنا شود. با سایر حیوانات رابطه خوبی دارد. اموزش پذیر است. برای کودکان کم سن و سال پیشنهاد نمی شود.
مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

وزن و ارتفاع

وزن در نرها و ماده ها: (4-2.5) ک.گ

ارتفاع در نرها: (30-27) س.م ، دز ماده ها: (28-25) س.م
مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب است و نیازی به حیاط برای نگهداری ندارد.

این سگهای کوچک معمولاً نیاز بدنی خاص ندارند و خودشان بخوبی از عهده این کار بر می آیند ، اما به هر حال پیاده روی از کارهای ضروری است.

پوشش آنها به برس کشیدن و آراستن فصلی نیاز دارد. ریزش مو در این نژاد بسیار کم است.
مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات سگ نژاد بولوگنس Bolognese ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا