برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

نگهداری از سگ جهت امور مختلف ؛ نژادهای خاصی را طلب میکند. در این میان جهت سگهای گله , نگهبانی و کاری سگهای غول پیکر و سگهای بزرگ را میخواهد. در ادامه با یکی از این نژاد های آشنا میشویم. با مقاله مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai همراه باشید.

 

مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

توضیحات کلی سگ غول پیکر آلابای Alabai :

قدمت این نژاد به 4000 سال می رسد. آن چنان در موطن اصلی خود شناخته شده نیست. اما محققان بر این باورند که اجداد او تیبتن ماستیف (ماستیف تبتی) می باشد. معمولاً در مناطق روسیه ، ایران و افغانستان تا سیبری یافت می شود. شش کشور دیگر که عضو این مناطق اند شامل: ازبکستان ، قرقیزستان ، قزاقستان ، تاجیکستان و ترکمنستان می باشند. این نژاد قدرتمند و مستقل قرنها جهت چوپانی و نگهبانی از گله ها تربیت و نگهداری شده است. نژادهای مشابه را می توان به تازگی در شرق آسیای میانه یافت. به ندرت خارج از آسیای میانه یافت می شوند. به تازگی پرورش این نژاد در آمریکا آغاز گردیده است.

این سگ سفید رنگ نگهبان مجهز شده به قدرت ذاتی در نگهبانی و عضلات قوی و نیرومند. پوشش مضاعف سفید رنگ ، کوتاه و با طول متوسط دارد که زندگی حیوان را در هر شرایط آب و هوایی فراهم می کند و هرگز بصورت نمدی در نمی آید. دارای سر و آرواره بزرگ می باشد. گوشها بی شکل و از دو سوی سر آویزان هستند. چشمها بادامی شکلند و رنگ آنها از عسلی روشن تا قهوه ای تیره متغیر است. دارای گردن قدرتمند و عضلانی ، پنجه ای بزرگ و ناخنهای ضخیم به رنگ خاکستری ، قهوه ای ، سفید و یا مشکی اند.

 

 

مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

 

 

برای دیدن آخرین آگهی های مرتبط با سگ اینجا کلیک کنید

خلق و خو سگ غول پیکر آلابای Alabai :

آلابای سگی است آرام ، نترس ، مستقل ، مقاوم که معمولاً با افراد خانواده به خوبی رفتار می کند ، گرچه باید در رابطه با کودکان احتیاط کرد. در خارج از محیط منزل سگی است حکم فرما نسبت به سایر سگها و افراد غریبه مهاجم می باشد. همانند یک نگهبان عالی عمل می کند. معمولاً در طول شب واق می کنند و این ممکن است برای همسایه ها ایجاد مزاحمت نماید. باید از تولگی به خوبی اجتماعی شود. با سایر حیوانات (به غیر از سگها) رابطه خوبی دارد. از زندگی در میان افراد خانواده لذت می برد. در گذشته به عنوان سگ گله از آن بهره گرفته می شد. سگی نیست که به همگان پیشنهاد گردد. این نژاد به صاحبی نیاز دارد که به خوبی با رفتارهای سگهای گله آشنا باشد و نیاز به آموزش دقیق و با پشتکار دارد. این نژاد نیاز به یک رئیس و رهبر دارد تا از او اطاعت کند. در مقابله با افراد نا آشنا غرض می کند و گاز می گیرد. این اصل را به خاطر داشته باشید که برای ایجاد یک رابطه موفق باید همیشه انسان به عنوان رئیس گروه باشد و انسان است که همیشه تصمیم گیرنده است نه سگ.
مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabaiمشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

وزن و ارتفاع سگ غول پیکر آلابای Alabai :

وزن در نرها: 79 – 55 کیلوگرم در ماده ها: 65 -40 کیلوگرم.

ارتفاع در نرها و ماده ها: 78 – 65 سانتیمتر.

مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

مشکلات سلامتی سگ غول پیکر آلابای Alabai :

مشکل کفل و زانو در این نژاد همانند سایر نژادهای درشت هیکل رایج است. همچنین بیماری نفخ در اغلب نژادهای هم خانواده ماستیف یافت می شود.

مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabaiمشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

شرایط نگهداری سگ غول پیکر آلابای Alabai :

آلابای نیازبه یک محیط بزرگ برای زندگی دارد ، هرچه محیط زندگی او بزرگتر باشد بهتر است. نگهداری از این نژاد در اماکن کوچک باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل کندن زمین و جویدن لوازم می شود. حتی اگر در طول روز فعالیت بدنی زیادی داشته باشد ، این نژاد کماکان به بیرون از منزل بودن و نگهابنی از قلمرواش علاقه دارد. باید دیوار و نرد محکم دورتا دور محا نگهداری این نژاد باشد. در غیر اینصورت قلمروش را تا حد ممکن پیش می برد.
نیاز به آراستم زیاد ندارد. معمولاً پوشش خارجی مضاعف و پرپشت آن عاری از برگ و خار و خاشاک است. ریزش موی زیاد در فصل بهار دارد و در این زمان برس کشیدن منظم جهت خارج نمودن موهای مرده پیشنهاد می شود. در مابقی فصول ریزش موی کم همراه با نگهداری آسان دارد.
مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai

متشکریم که همراه ایپتوال مرجع پت و حیوانات و مقاله مشخصات سگ غول پیکر آلابای Alabai ؛ بودید.

خوشحال میشیم اگر این مقاله براتون مفید بود ما رو در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی های اخیر
فروش دیسکس سالم و قرنطینه شده در چند رنگ مختلف
برای قیمت تماس بگیرید
جوجه اردک تازه از تخم دراومده
برای قیمت تماس بگیرید
سهره نر جوجه نشوندار
برای قیمت تماس بگیرید
خروس ایام سمانی اصیل
برای قیمت تماس بگیرید
حلزون فولیکا .البینو .جید
برای قیمت تماس بگیرید

آخرین دیدگاه‌ها

بالا